iPhone 11'in ilk şarjı bilgisayardan yapılırsa bir sorun olur mu?

iOS, gereken kalibrasyonları yapıyor. Sizin dikkat etmeniz gereken tek şey ise cihazınızı kullanmak ve yazılımı güncel tutmak. Cihazı kullanma alışkanlığınız değişken ise de gerekmedikçe %80 üzerinde şarj etmemelisiniz. Li-ion pilleri tamamen bitirmek onları öldürüyor. Bu nedenle de %20 altına da gerekmedikçe düşürmemelisiniz. Güvenilir adaptör ve kablo kullanınca hiçbir sorun olmuyor. Li-ion pili olması gerektiği gibi şarj ederseniz bilgisayardan şarj etmenin bir zararı olmuyor. Prizle aynı. :)

Sorun olmaz. Ben Type-C ile 3 gün bilgisayar üzerinden sarj ettim sarj aleti gelene kadar. Yukarıdaki bilgiler yanlış bilgisayardan sarj etmenizin bir zararı yok. Yukarıda denildiği gibi orjinal kablo kullanırsanız sorun olmaz.

Çoğu üretici telefon alındıktan sonra batarya kalibrasyonu için orijinal şarj aleti ile %100'e kadar şarj edilmesini öneriyor.

Öyle bir şey yok. Zaten telefonlar fabrikadan bataryanın %50 değerinin üstünde ve %100 değerinin altında bir şekilde çıkıyor. Orijinal kablo ve adaptör kullanımı yeterlidir.

Ayrıca konuya da cevap vermiş olayım. Hiçbir şey olmaz. Siz fabrikanın yaptığı gibi telefonu ne tam doldurup bırakın ne de tam kullanıp bırakın. Fabrikadan %50 ve %100 değerleri arasında çıkıyor fabrikadan bekleme sürecinde zarar görmesin, batarya ömrü azalmasın diye.

Hiçbir şey olmaz. Siz fabrikanın yaptığı gibi telefonu ne tam doldurup bırakın ne de tam kullanıp bırakın. Fabrikadan %50 ve %100 değerleri arasında çıkıyor fabrikadan bekleme sürecinde zarar görmesin, batarya ömrü azalmasın diye.

Gerçekten çok teşekkür ederim. Cevaplarınız için.
Peki powerbankten yapsam olur mu bir farkı var mı?

Kısa cevap olarak mesajımı yanıtladım. Rica ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı