Apple telefon şarj almamaya başladı

Şarj aletinin bozuk olma ihtimali var. Adaptör değilse, kablo. Kablo değilse adaptör bozuk.

Şarj aleti bozuk değil daha yeni saati şarj ettim, kabloda da sıkıntı yok powerbankle şarj ediyorum telefonu sıkıntısız şarj oluyor.

Yani dert ettigin şey bu mu gercekten? Diger turlu telefonu tamire vermen daha mi mantikli sorun olup olmadigini bilmiyorken?

Baska şarj aletiyle şarj ediyorsa neden hala baska bir yerde sorun ariyorsun?

Şarj aletinde sıkıntı yok, telefonda ve kabloda da sıkıntı yok garip bir şekilde sadece o şarj aleti benim telefonumu şarj etmiyor. Telefon şarj oluyor gibi gözüküyor, şarja taktıncaki ses geliyor, yıldırım işareti çıkıyor fakat şarj olmuyor. Başka cihazları aynı adaptör sıkıntısız şarj ediyor.

Şarj aleti bozuk değil daha yeni saati şarj ettim, kabloda da sıkıntı yok powerbankle şarj ediyorum telefonu sıkıntısız şarj oluyor.

Şarj aletinde sıkıntı yok, telefonda ve kabloda da sıkıntı yok garip bir şekilde sadece o şarj aleti benim telefonumu şarj etmiyor. Telefon şarj oluyor gibi gözüküyor, şarja taktıncaki ses geliyor, yıldırım işareti çıkıyor fakat şarj olmuyor. Başka cihazları aynı adaptör sıkıntısız şarj ediyor.
Kanka götür apple'a durumunu anlat en azından baksınlar

Arkadaşlar merhaba, Ekim gibi telefonumu şarjdayken iOS 17.1'e güncelledim ve güncelledikten sonra telefon açıkken benim kullandığım şarj aletinden şarj almamaya başladı. (telefon kapalıyken şarj oluyor ayrıca başka cihazları da sorunsuz şarj ediyor) Telefonu kapattığımda şarj ediyor ve başka birinin şarj aletiyle deneyince telefon açıkken de şarj oluyor ne yapabilirim?
Farklı adaptör ve kablo kombinasyonları deneme şansın var mı?

Kanka götür Apple'a durumunu anlat en azından baksınlar.

Maalesef bulunduğum yerde Apple mağazası veya yetkili servisi yok. Apple destek ile konuştuğumda yeni güncellemeleri beklememi söylediler.

Farklı adaptör ve kablo kombinasyonları deneme şansın var mı?

Arkadaşımda Apple adaptör var onun adaptörü + benim kablo şarj ediyor, benim kablo + powerbank şarj ediyor, benim kablo + adaptör şarj sesi veriyor yıldırım işareti çıkıyor fakat telefon açıkken şarj olmuyor. Son kombinasyonda sadece kapalıyken şarj oluyor.

Maalesef bulunduğum yerde Apple mağazası veya yetkili servisi yok. Apple destek ile konuştuğumda yeni güncellemeleri beklememi söylediler.

Oda arkadaşımda Apple adaptör var onun adaptörü + benim kablo şarj ediyor, benim kablo + powerbank şarj ediyor, benim kablo + adaptör şarj sesi veriyor yıldırım işareti çıkıyor fakat telefon açıkken şarj olmuyor. Son kombinasyonda sadece kapalıyken şarj oluyor.
Adaptörün+başka bir kablo?

Arkadaşımda Type-C kablo olduğundan ötürü onu deneyemedim fakat benim adaptörle saati ve benim adaptör + benim lightning kablo ile AirPods'u şarj edebiliyorum. Tek sıkıntı telefonumun açıkken şarj alıyor gözüküp almaması.
Cihazında pek bir şey olduğunu sanmıyorum. (Şarj soketi, şarj entegresi vs.) Ancak yazılımsal olma ihtimali çok düşük olsa bile var. Yerinde olsam son çare DFU Mod ile sıfırlardım. Aksi takdirde adaptörün sorunlu gibi duruyor.

Cihazında pek bir şey olduğunu sanmıyorum. (şarj soketi, şarj entegresi vs.) Ancak yazılımsal olma ihtimali çok düşük olsa bile var. Yerinde olsam son çare dfu mod ile sıfırlardım. Aksi takdirde adaptörün sorunlu gibi duruyor.

Adaptör sorunlu olsa diğer cihazlarımı da şarj etmezdi diye düşünüyorum. Muhtemelen yazılımsal çünkü telefonu kapalıyken şarj ediyor. Telefonu sıfırlayamam çünkü yedekleme almak ve kurulum yapmak için gereken internetim şu an yok

Adaptör sorunlu olsa diğer cihazlarımı da şarj etmezdi diye düşünüyorum. Muhtemelen yazılımsal çünkü telefonu kapalıyken şarj ediyor. Telefonu sıfırlayamam çünkü yedekleme almak ve kurulum yapmak için gereken internetim şu an yok
Yazılımsal olma ihtimali çok yüksek gözüküyor şu an.

Yazılımsal olma ihtimali çok yüksek gözüküyor şu an.

17.1.2'ye güncellemedim duruyor acaba güncellesem mi ya da güncellersem daha kötü mü olur bilemedim.

17.1.2'ye güncellemedim duruyor acaba güncellesem mi ya da güncellersem daha kötü mü olur bilemedim.

17.1.2 güncellemesi sorunu çözdü 2 ayın sonunda tekrardan şarj aletimle şarj edıyorum telefonu konu kilit.

17.1.2 güncellemesi sorunu çözdü 2 ayın sonunda tekrardan şarj aletimle şarj edıyorum telefonu konu kilit.

Düzelmemiş 😬

17.2 güncellemesiyle benim cihazımdaki sorun çözüldü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı