iPhone 12 64 GB yeterli mi?

Uzun süre Iphone kullanan herkes katılacaktır 64 GB yet-mi-yor. Bir süre sonra ne kadar temizlik yaparsanız yapın telefonda silemediğiniz veya sadece geçici süre silebildiğiniz şişmeler oluyor. En az 128 GB olmalı.

64 GB yeterli değil diye düşünüyorum. Özellikle bu tarz cihazların kameraları güzel olduğu için, fotoğraf ve videoların boyutları da büyük oluyor. En az 128 tavsiyemdir.

Arkadaşlar biliyorum bu sorunun cevabı biraz kişisel fakat iPhone 12 almak istiyorum. Arada 2K fiyat farkı oluyor ve mantıklı mı bilmiyorum. Şu an kullandığım telefonda 65.64 GB yer kullanıyorum ki bunun çoğu boş yere duran ama silmeye üşendiğim programlar/fotoğraflar. 64 GB alıp ICloud'dan alan almak mantıklı mı?

Hocam onun yerine aylık 6.50 TL'ye 50 GB iCloud alın daha iyi hocam, olur size telefonunuz 114 GB.

Hocam mesela özlediğiniz ne var?

Ben YouTube için farklı bir program kullanıyordum. Maalesef artık yok en çok aradığım özellik olabilir. Ekosisteme daha alışkınım Android bir cihazdan iOSa geçerken inanılmaz derecede saçma zorluklar yaşanıyor. (bkz WhatsApp yedekleri) Uzun yıllardır Android kullanmanın verdiği bir el alışkanlığı da var.
IOS'ta Zil sesi için ITunes'tan satın alım gerek.
Rahatça istediğimi indiremiyorum keza benim için önemli. Google servisleri daha entegre çalışıyor yine benim için önemli bir kısım.

Kendi adıma iOS kullanmanın bana kattığı bir artı yön yok ancak Android bana bazı kolaylıklar sağlıyor. Bundan dolayı Android diyebilirim. Sizin kullandığınız çoğu şey Apple ekosistemi ile uyumludur o zaman seve seve alın. Benim kullandıklarımın iOS ile uzaktan yakından alakası yok.

Tek artısı “Abi Ayfon yaaa” diyebiliyorum.
Elimde iPhone 8 var ve sınav senem geçtikten sonra S21 veya 22'ye geçmeyi planlıyorum.

Geri
Yukarı