iPhone 12 ağır çekimde titreme ve dalgalanma

Merhaba, yeni aldığım cihazda normal 4K 60FPS video çekerken hiçbir sıkıntı yok ama konu ağır çekime geldiğinde görüntü siyah siyah dalgalanma, ekran gidip geliyormuş gibi çıkıyor videou başka AMOLED ekrana sahip bir cihazdada oynattım aynı problemle karşı karşıyayım, internette arattığımda sorunun normal olduğu doğal ışık kaynağında çekersem bir sıkıntı olmayacağı lakin AC destekli ışık kaynaklarında böyle bir sorunla karşılaşılacağı belirtilmiş bu doğru mu veya telefonda böyle bir durum olması normal mi?

Benim iphone 13'ün de aynı sorunu vardı. Sanırım hepsinde aynı sorun var. Ya da normali böyle bilemedim. Yani sizin cihazla ilgili bir sorun değil.

Benim iPhone 13'ün de aynı sorunu vardı. Sanırım hepsinde aynı sorun var. Ya da normali böyle bilemedim. Yani sizin cihazla ilgili bir sorun değil.

Ortam ışığını biraz daha artırdım siyah dalgalanma gözle görülür bir şekilde azaldı beyaz ışıkta herhangi bir sıkıntı çıkmıyor gibi duruyor lakin düşük ve sarı ışıklı ortamda video neredeyse izlenmeyecek durumda kalıyor.

iPhone 13 kullanıyorum ve aynısı yaşanıyor, tanıdığım herkes aynı şeyi yaşıyor. Dediğiniz gibi ışığı arttırma veya azaltma ile düzeliyor.

iPhone veya başka cihaz ile alakası olmayan bir durum. Ona bakarsanız Samsung S21 FE kullanıyorum bende de aynı sorun var. Zaten açıklama kısmında (Doğal) ışıkta yani güneş gibi ortamlarda daha NET ve kaliteli çekimler oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoda kamera ayarlarından PAL formatını aktif edip bir şeyler yapıyor. Bir deneyin isterseniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoda kamera ayarlarından pal formatını aktif edip bir şeyler yapıyor. Bir deneyin isterseniz.

Denedim biraz etki etti lakin sosyal medyada paylaşılacak gibi bir kalite sunmuyor bence, sarı ışık için 4K 25FPS pal biçimi.

Bizim elektriğin frekansının videonunkiyle çakışmasından dolayı bu sorun yaşanıyordu sanırım.

iPhone veya başka cihaz ile alakası olmayan bir durum. Ona bakarsanız Samsung S21 FE kullanıyorum bende de aynı sorun var. Zaten açıklama kısmında (doğal) ışıkta yani güneş gibi ortamlarda daha net ve kaliteli çekimler oluyor.

Zaten bir sıkıntı olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olmak için açmıştım, ilginiz ve bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı