iPhone 12 en az kaç yıl götürür?

iPhone SE 2020 kullanıyorum, A13 işlemciye sahip ve son 2 aydır gelen güncellemelerle bayağı kasmalar takılmalar var. iPhone 12 ise A14 işlemci var yani 1 yıl fark var arada. iPhone SE maksimum 1-1.5 yıl götürecek iPhone 12 ise 2-2.5 yıl gibi sonrasında fazlasıyla donma takılma olur.

iPhone SE 2020 kullanıyorum, A13 işlemciye sahip ve son 2 aydır gelen güncellemelerle bayağı kasmalar takılmalar var. iPhone 12 ise A14 işlemci var yani 1 yıl fark var arada. iPhone SE maksimum 1-1.5 yıl götürecek iPhone 12 ise 2-2.5 yıl gibi sonrasında fazlasıyla donma takılma olur.
4 yıldır 11 kullanıyorum telefon bir kere bile kasıp donmadı güncellemeleri de genelde hep yapıyorum. 12’nin 4-5 yıl daha gideri vardır.

Çok fazla kasan bir Android telefondan iPhone 12'ye geçmeyi düşünüyorum. Beni en az kaç yıl götürür?
Kasmayacak diye düşünüp 12’ye geçme. S23 alırsan daha rahat edersin. Onun da 5-6 yıl gideri var daha.

@aspenaX iPhone 12 en az iOS 19 alacak 1. en az 5-6 yılı var 2. iPhone XR-XS serisi büyük ihtimal iOS 18 alacak (Apple'ın kıyaklarından birisi) ve bırakın 19'u iOS 20 bile alabilir (3. Bkz. iPhone 6s).

Son düzenleyen: Moderatör:
@aspenaX iPhone 12 en az iOS 19 alacak 1. en az 5-6 yılı var 2. iPhone XR-XS serisi büyük ihtimal iOS 18 alacak (Apple'ın kıyaklarından birisi) ve bırakın 19'u iOS 20 bile alabilir (3. Bkz. iPhone 6s).

iOS 18 alacağı kesin ama 19 ve 20 alacağı hakkında herhangi bir açıklama olmadığı için yazmadım hocam. Gelişigüzel yazmadım yani. Ve 5-6 yılı var diyorsunuz telefon 9-10 yıllık oluyor o zaman sizin mantığınızla. iPhone 6s bile 9 yıllık telefon ve kullanılamayacak halde. Sizin için kullanılabilirlik telefonun direkt olarak çalışmaması falan galiba.

Geri
Yukarı