iPhone 12 kaç sene gider?

• Konuyu başlatan vei
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 316
Hocam yanlış bilmiyorsam batarya olarak 13 ile 12 Pro aynı sayılır bence bu durumda bütçe yetiyorsa 13 alınması daha doğru olmaz mı?

Yani 12 Pro batarya olarak olmasa da kamera, kasa kalitesi, RAM miktarı gibi durumlarda düz 13'ten önde. Özellikle kamerada ciddi 13'de olmayan farklar bulunuyor konu sahibi kamerayı çok kullanacaksa aklında bulunsun.

@vei Yani orada fiyatlar ne durumda bilmiyorum tabii şöyle önereyim. 12 Pro önerebilirim. Düz 13'ten daha iyi bir telefon genel anlamda. Düz seri daha ucuzsa tabii ki 13 mini veya düz 13 düşünebilirsiniz. 13 mini, bir iPhone 5-5S hacminde. Şarjı oyun oynayacak birisine asla yetmez. 13 ile 13 mini batarya dışında aynı özelliklere sahip. 12 Pro'nun neden iyi olduğunu açıklayabilirim istersen bütçe yetiyorsa.
Hocam batarya çokta sorun değil aslında benim için günün yarısı evde oluyorum. ve evet neden iyi hocam.

Yani 12 Pro batarya olarak olmasa da kamera, kasa kalitesi, RAM miktarı gibi durumlarda düz 13'ten önde. Özellikle kamerada ciddi 13'te olmayan farklar bulunuyor konu sahibi kamerayı çok kullanacaksa aklında bulunsun.

Ama hocam 13'e bakınca da işlemci bayağı önde ve ekran çentiği önemli boyutta küçülüyor ve haricinde 1 yıl daha fazla güncelleme alacak.

@vei 12 Pro'da olan düz 13'lerde olmayan özellikleri sayayım ben:
-6 GB RAM ile geliyor. (Düz 13'lerde 4 GB RAM mevcut)
-Telefoto kameraya sahip
-Gece modunda portre çekimine sahip
-Pro RAW fotoğraf çekebiliyor
-ProRes video çekebiliyor
-Çelik kasaya sahip
-Lidar sensöre sahip

13'ün 12 Pro'ya artıları ise:
-1 yıl daha yeni işlemci ile geliyor.
-Kamerada sinematik mod özelliği var.
-Daha kısa çentikle geliyor.

Son düzenleme:
Ama hocam 13'e bakınca da işlemci bayağı önde ve ekran çentiği önemli boyutta küçülüyor ve haricinde 1 yıl daha fazla güncelleme alacak.

Hocam bayağı önde diyerek abartmadık mı biraz? Tamam önde ve 1 yıl daha fazla güncelleme desteği alacak. 13'te A15 Bionic var, 12 Pro'da A14 Bionic var. Oyun ve sosyal medyada A14 de gayet yeterli gelecektir.

Hocam yanlış bilmiyorsam batarya olarak 13 ile 12 Pro aynı sayılır bence bu durumda bütçe yetiyorsa 13 alınması daha doğru olmaz mı?
13 ile 13 mini arasında 4.5k fark var burda, hocam o yüzden bütçem 13 miniye yetiyor.

13 Al geç bence.
miniye yetiyor hocam.

Akıcılık derken? Hz değerinden bahsediyorsanız iPhone 12 60 Hz 😄.
Oyunlardakı akıcılığı hoşuma gitti.

Son düzenleme:
Oyun içinse iPhone 12 önermiyorum. Bütçe kaçtı?
13 Miniye kadar yetiyor hocam.

Hocam bayağı önde diyerek abartmadık mı biraz? Tamam önde ve 1 yıl daha fazla güncelleme desteği alacak. 13'te A15 Bionic var, 12 Pro'da A14 Bionic var. Oyun ve sosyal medyada A14 de gayet yeterli gelecektir.
Zaten fanda kullanacağım. biraz güncellenme konusunda endişeliyim hocam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı