iPhone 12 Mini alınır mı?

BabYoda

Decapat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selam,
Şu anda iPhone 7 kullanıcısıyım, yaklaşık 2017-2018 yılları arasında bir zamanda aldım. Artık yanlış bilmiyorsam iPhone 6'nın güncelleme desteğini kestiler ve yakında 7 de güncelleme almamaya başlar diye düşünüyorum. Ayrıca artık şarjı çok hızlı bitiyor ve çok ısınıyor. Normalde almayı düşünüyordum ama Home tuşu yenilerde yok, bu beni biraz düşündürdü. Aynı zamanda yeni çıkan çoğu iPhone veya yeni telefon aşırı büyük, bu sebeple iPhone 12 Mini küçük olduğundan biraz ağır bastı; hem kasası falan da gayet hoş bence.

Şu anda kullandığım iPhone 7 32 GB 25GB'sini kullansam da yetiyordu. Bu minilerin en azı 64 GB'miş o yüzden ben bana gayet yeter diye düşünüyorum. Şimdi tekrar dönelim sorumuza; sizce iPhone 12 Mini 8.000 TL'ye değer mi?

Lütfen farklı marka önermeyin :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam,
Şu anda iPhone 7 kullanıcısıyım, yaklaşık 2017-2018 yılları arasında bir zamanda aldım. Artık yanlış bilmiyorsam iPhone 6'nın güncelleme desteğini kestiler ve yakında 7 de güncelleme almamaya başlar diye düşünüyorum. Ayrıca artık şarjı çok hızlı bitiyor ve çok ısınıyor. Normalde almayı düşünüyordum ama Home tuşu yenilerde yok, bu beni biraz düşündürdü. Aynı zamanda yeni çıkan çoğu iPhone veya yeni telefon aşırı büyük, bu sebeple iPhone 12 mini küçük olduğundan biraz ağır bastı; hem kasası falan da gayet hoş bence.

Şu anda kullandığım iPhone 7 32 GB 25GB'sini kullansam da yetiyordu. Bu minilerin en azı 64 GB'miş o yüzden ben bana gayet yeter diye düşünüyorum. Şimdi tekrar dönelim sorumuza; sizce iPhone 12 mini 8.000 TL'ye değer mi?

lütfen farklı marka önermeyin :)

Bence 8000 TL'ye değer hocam.
iPhone 12'ye özellik olarak çok benzer zaten.(Çok çok küçük noktalarda değişiklikler var)

Kasası alüminyum, bütçenizi arttırabilirseniz daha sağlam ve uzun ömürlü olması bakımından 12 Pro ya da 11 Pro modellerine bir göz atmanızı öneririm.

Kasası alüminyum, bütçenizi arttırabilirseniz daha sağlam ve uzun ömürlü olması bakımından 12 Pro ya da 11 Pro modellerine bir göz atmanızı öneririm.
Evet haklısınız hocam ama hem dediğiniz modeller daha yüksek fiyatlı hem de ben küçük telefon seviyorum.

Haketmiyor. Evet özellikleri güzel fena değil ama dayanıklı olduğunu düşünmüyorum iPhone XS dayanıklıydı sadece.
Kulaklıgı, adaptörü de yanında verilmiyor verilse belki hakeder diyebilirdim. Ama şu an piyasadaki en iyi iPhone kendisi özellik bakımından sadece fiyatını haketmediğini düşünüyorum.

Bence kendisi 11'den daha iyi.

Haketmiyor. Evet özellikleri güzel fena değil ama dayanıklı olduğunu düşünmüyorum iPhone XS dayanıklıydı sadece.
Kulaklıgı, adaptörü de yanında verilmiyor verilse belki hakeder diyebilirdim. Ama şu an piyasadaki en iyi iPhone kendisi özellik bakımından sadece fiyatını haketmediğini düşünüyorum.

Hocam bu dayanıklılık neye bağlı?
12 mini fiyatını hak ediyor.
12 mini fiyatını hak etmiyorsa 11'de hak etmez, 12 de hak etmez, 12 Pro hiç hak etmez.
12 mini fiyatını hak etmiyorsa SE 2020'de fiyatını hak etmez.
Sadece kulaklık ve adaptöre bakarak konuşmamak gerekiyor.
Şimdi 12 Mini'nin bataryası düşük ancak SE 2020 gibi bir durum olmaz çünkü ekranı OLED ve daha verimli bir yonga seti kullanıyor.
iPhone 11 ile arasında 883 mAh batarya farkı varmış.
11'in ekran çözünürlüğünün çok düşük olmasının bir katkısıda var ama sonuç olarak arada batarya farkı olmaz.
12 ile 12 mini neredeyse aynı cihaz zaten sadece bir batarya farkı var.

Kasası alüminyum, bütçenizi arttırabilirseniz daha sağlam ve uzun ömürlü olması bakımından 12 Pro'ya da 11 Pro modellerine bir göz atmanızı öneririm.

Hocam sadece alüminyum.
Arka kapağı cam.

Geri
Yukarı