iPhone 12 mini batarya sağlığı hızlı düşüyor

Telefonu 2021 Mayıs ayının başında aldım ilk defa batarya sağlığına 1.5 ay önce bakmıştım %94 görünüyordu, bugün baktığımda ise %89 gibi bir değer ile karşılaştım.
Bu düşüş biraz hızlı değil mi? Bundan önce iPhone 7 kullanıcısıydım ve 4.5 yıl boyunca kullandım şu an bile batarya sağlığı %86 seviyesinde.
Garantiden batarya değişimi talep etmem için hangi şartları sağlıyor olması lazım telefonun?

Not: Bu düşüşlerden önce batarya performansı gayet yeterliydi gün içinde aktif kullanmama rağmen günü tamamlatıyordu bana lakin son 1 aydır akşam olmadan şarj bitmeye başlıyor ve özellikle boşta şarjı çok gitmeye başlaması beni biraz rahatsız etti.
Benimde normalde daha uzun gidiyordu sizinki gibi bir düşüş yaşadım. Garantiye hiç vermeyin şarj döngüsü 500 geçmeyip batarya sağlığı 80in altına düşmediği sürece bir şey yapmıyorlar. Ben çakma adaptör kullanmıştım oyüzden olduğunu düşünüyorum.

Benimde normalde daha uzun gidiyordu sizinki gibi bir düşüş yaşadım. Garantiye hiç vermeyin şarj döngüsü 500 geçmeyip batarya sağlığı 80in altına düşmediği sürece bir şey yapmıyorlar. Ben çakma adaptör kullanmıştım oyüzden olduğunu düşünüyorum.
Vermedim zaten şarj döngüsü 400'e ulaştı sayılır 500 olunca gönderirim.

Bende 1 yıldır 12 mini kullanıyorum ve birdenbire pil sağlığım %88 oldu bakalım daha ne kadar düşecek.

Geri
Yukarı