iPhone 12 mini camı nerede tamir ettirilir?

FPPRO önerir misiniz peki? Parça çalınma olayı olursa nasıl anlarım? Yan sanayi ve orijinal cam arasındaki fark nedir?

Apple varken önermem ama yine de kaliteli deniyor, parça çalınma olayı olacağını sanmıyorum, kendiniz içini açmadan veya başka bir telefoncuya götürmeden de anlayamazsınız, yan sanayi camlarda (Apple'ın sitesine göre.):

Bir servis sağlayıcısı orijinal olmayan ekran parçalarını kullanırsa şu sorunlar da meydana gelebilir:

Multi-Touch ile ilgili sorunlar

• Multi-Touch'ın ekranın bazı bölümlerinde yanıt vermemesi
  • Düşük Multi-Touch performansı (örneğin ekrana dokunduğunuzun algılanmaması veya yanlış konumda algılanması)
  • Telefon görüşmesi yaparken beklenmedik bir şekilde dokunma algılanması
  • Telefon görüşmeleri sırasında ekranın kapanmaması
  • Aygıta elinizin kenarıyla veya avuç içinizle dokunduğunuzda bunun algılanması
Ekran parlaklığı ve renkle ilgili sorunlar

• True Tone ekranın düzgün şekilde çalışmaması
  • Ortam ışığı sensörünün çalışmaması veya düşük performansta çalışması ve bunun sonucunda ekranın yanlış biçimde soluklaşması ya da parlaklaşması
  • Ekran renk kalibrasyonunun yanlış olması (örneğin ekranın fazla sarı veya mavi görünmesi)
  • Ekranın her yerinin eşit parlaklıkta olmaması
  • Ekranın en yüksek parlaklık seviyesinin daha düşük olması
  • Pilin istenmeyen bir şekilde boşalması
  • Face ID çalışmayabilir. (Bunu ben ekledim.)

Apple varken önermem ama yine de kaliteli deniyor, parça çalınma olayı olacağını sanmıyorum, kendiniz içini açmadan veya başka bir telefoncuya götürmeden de anlayamazsınız, yan sanayi camlarda (Apple'ın sitesine göre.):

Bir servis sağlayıcısı orijinal olmayan ekran parçalarını kullanırsa şu sorunlar da meydana gelebilir:

Multi-Touch ile ilgili sorunlar

• Multi-Touch'ın ekranın bazı bölümlerinde yanıt vermemesi
  • Düşük Multi-Touch performansı (örneğin ekrana dokunduğunuzun algılanmaması veya yanlış konumda algılanması)
  • Telefon görüşmesi yaparken beklenmedik bir şekilde dokunma algılanması
  • Telefon görüşmeleri sırasında ekranın kapanmaması
  • Aygıta elinizin kenarıyla veya avuç içinizle dokunduğunuzda bunun algılanması
Ekran parlaklığı ve renkle ilgili sorunlar

• True Tone ekranın düzgün şekilde çalışmaması
  • Ortam ışığı sensörünün çalışmaması veya düşük performansta çalışması ve bunun sonucunda ekranın yanlış biçimde soluklaşması ya da parlaklaşması
  • Ekran renk kalibrasyonunun yanlış olması (örneğin ekranın fazla sarı veya mavi görünmesi)
  • Ekranın her yerinin eşit parlaklıkta olmaması
  • Ekranın en yüksek parlaklık seviyesinin daha düşük olması
  • Pilin istenmeyen bir şekilde boşalması
  • Face ID çalışmayabilir. (Bunu ben ekledim.)

Hocam sadece cam değişecek ekran değil. cam değişiminde bu sorunlar geldiğini sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı