iPhone 12 mini hızlı şarj edilmesinin zararı var mı?

Cavidov

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni aldığım iPhone 12 mini için hızlı şarj aleti aldım, yaklaşık 1 saat içinde %100 şarj doluyor, sizce bunun bir zararı var mıdır telefona ya da bataryaya uzun vadede? Orijinal şarj aleti değil çünkü ve telefon destekliyor mu bilmiyorum.

Arkadaşlar yeni aldığım iPhone 12 mini için hızlı şarj aleti aldım, yaklaşık 1 saat içinde %100 şarj doluyor, sizce bunun bir zararı var mıdır telefona ya da bataryaya uzun vadede? Orijinal şarj aleti değil çünkü ve telefon destekliyor mu bilmiyorum.
Normal.

Hızlı şarjın bilinen bir etkisi yoktur. Dolaylı olarak verilen güç daha yüksek olduğu için ısınma yapabilir ve bu da bataryanın kimyasal yapısına zarar verebilir. Şarjda kullanmazsanız bunu en aza indirebilirsiniz.

Orijinal şarj aleti harici MFI lisanssız şarj aleti kullanıyorsanız lütfen çöpe atın, çiçek gibi telefona yazık olur.

Son düzenleme:
Hızlı şarj aletinin ne olduğuna bağlı. İlla Apple marka olmasına gerek yok. Eğer PD özellikli, bilindik markaların kaliteli bir ürünüyse sorun olmaz. Ben 1 yıldır iPhone 11'i 25W Samsung Type-C adaptörü ile şarj ediyorum pil sağlığım yüzde 97. Şarj aletinin PD özellikli olması, bilindik bir marka olması ve Type-C girişli olması önemli kriterler. Böyle bir adaptörün varsa kendini telefona göre ayarlar zaten.

O kadar para verip iPhone 12 Mini alıyorsunuz ve neden şarj aletini orijinal almıyorsunuz?
Hocam orijinal şarj aletim var yanlış anlattım sanırım, yeni alırken yanında hızlı şarj aleti de alayım dedim denemek için, bi zararı var mı onu soruyorum, orijinal şarj aletim var yani.
Hızlı şarj aletinin ne olduğuna bağlı. İlla Apple marka olmasına gerek yok. Eğer PD özellikli, bilindik markaların kaliteli bir ürünüyse sorun olmaz. Ben 1 yıldır iPhone 11'i 25W Samsung Type-C adaptörü ile şarj ediyorum pil sağlığım yüzde 97. Şarj aletinin PD özellikli olması, bilindik bir marka olması ve Type-C girişli olması önemli kriterler. Böyle bir adaptörün varsa kendini telefona göre ayarlar zaten.
Hocam yaklaşık 20 dolara aldım şarj aletini kaliteli bir şey diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam orijinal şarj aletim var yanlış anlattım sanırım, yeni alırken yanında hızlı şarj aleti de alayım dedim denemek için, bi zararı var mı onu soruyorum, orijinal şarj aletim var yani
Eğer orijinal 20W'lık ise sıkıntı olmaz. 5W ise zaten yavaş şarj eder. Sizin kararınız. Sadece gece takıyorsanız hızlı şarj almanın mantığı yok bence.

Hocam orijinal şarj aletim var yanlış anlattım sanırım, yeni alırken yanında hızlı şarj aleti de alayım dedim denemek için, bi zararı var mı onu soruyorum, orijinal şarj aletim var yani.

Hocam yaklaşık 20 dolara aldım şarj aletini kaliteli bir şey diye düşünüyorum.

Markası nedir? Elindeki orijinal şarj aleti 20W'lık olan mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı