iPhone 12 Mini'de kendiliğinden Wi-Fi ağı ekleniyor

egnl

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, Apple cihazımda yaşadığım sorunu iletmek ve bu konuda varsa fikri olan birinden yardım almak için yazıyorum.
iPhone 12 mini model cihaz kullanıyorum ve neredeyse 10-13 yıllık Apple kullanıcısıyım. Son 3 aydır telefonumun kayıtlı ağlar arasına kendiliğinden bir Wi-Fi ağı ekleniyor.
Bu ağın şifresi mevcut ve sanki ben bağlantı yapmışım da kayıt edilmiş gibi görünüyor. Ancak bağlantı yapmayı bırakın kullanılabilir ağlar arasında bile hiç görmediğim bir Wi-Fi ve silmeme rağmen yine de otomatik geliyor. Konu hakkında Apple desteğe başvuru yaptım sebep yerine bazı işlem önerileri oldu. (Wi-Fi'yi silme, ağ ayarlarını sıfırlama, cihaz sıfırlama gibi) bunlar içinde sadece telefonu Full sıfırlamak hariç hepsini yaptım. Ama bahsi geçen Wi-Fi yine görünür oldu. Bir çözüm olmadı. Full sıfırlamayı yapmadım çünkü incelenmesi gereken bir kayıt var ise kalsın istemiş olduğumdandır. Telefonum şu an kilit modu ile çalışıyor ve Wi-Fi sorunu yaşanmaz oldu. Kilit modu sayesinde erişim mi kısıtlandı, erişilmez mi oldum yoksa siber saldırı bitti mi bilemiyorum. Ama en azından bu sorunu artık yaşamıyorum. Telefonumu kilit modundan çıkartmak istiyorum, tekrar aynı durumu yaşarım diye çekiniyorum. Ek olarak Apple destekten sebep öğrenebilmek adına açık olan kayıtlarım mevcut. Ama Apple ısrarla telefonu sıfırlamam için yönlendirme yapıyor ve sebep öğrenmek istediğim için sıfırlamıyorum. Ama ne olmuş olabileceğini merak ediyorum. Buradaki uzman arkadaşlarım, böyle bir konuya hiç şahit oldunuz mu ve ben nasıl neden öğrenebilirim? Eğer yardımcı olabilirseniz gerçekten memnuniyet duyarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Apple cihazımda yaşadığım sorunu iletmek ve bu konuda varsa fikri olan birinden yardım almak için yazıyorum.
iPhone 12 mini model cihaz kullanıyorum ve neredeyse 10-13 yıllık Apple kullanıcısıyım. Son 3 aydır telefonumun kayıtlı ağlar arasına kendiliğinden bir Wi-Fi ağı ekleniyor.
Bu ağın şifresi mevcut ve sanki ben bağlantı yapmışım da kayıt edilmiş gibi görünüyor. Ancak bağlantı yapmayı bırakın kullanılabilir ağlar arasında bile hiç görmediğim bir Wi-Fi ve silmeme rağmen yine de otomatik geliyor. Konu hakkında Apple desteğe başvuru yaptım sebep yerine bazı işlem önerileri oldu. (Wi-Fi'yi silme, ağ ayarlarını sıfırlama, cihaz sıfırlama gibi) bunlar içinde sadece telefonu Full sıfırlamak hariç hepsini yaptım. Ama bahsi geçen Wi-Fi yine görünür oldu. Bir çözüm olmadı. Full sıfırlamayı yapmadım çünkü incelenmesi gereken bir kayıt var ise kalsın istemiş olduğumdandır. Telefonum şu ankilit modu ile çalışıyor ve Wi-Fi sorunu yaşanmaz oldu. Kilit modu sayesinde erişim mi kısıtlandı, erişilmez mi oldum yoksa siber saldırı bitti mi bilemiyorum. Ama en azından bu sorunu artık yaşamıyorum. Telefonumu kilit modundan çıkartmak istiyorum, tekrar aynı durumu yaşarım diye çekiniyorum. Ek olarak Apple destekten sebep öğrenebilmek adına açık olan kayıtlarım mevcut. Ama Apple ısrarla telefonu sıfırlamam için yönlendirme yapıyor ve sebep öğrenmek istediğim için sıfırlamıyorum. Ama ne olmuş olabileceğini merak ediyorum. Buradaki uzman arkadaşlarım, böyle bir konuya hiç şahit oldunuz mu ve ben nasıl neden öğrenebilirim? Eğer yardımcı olabilirseniz gerçekten memnuniyet duyarım.

Böyle bir konuya hiç şahit olmadım. Beklemek yerine yedeğini alıp iTunes üzerinden DFU modda tamamen sıfırdan yeni yazılım yüklemen. Belki bu sorunu çözebilir. Sonuçta diğer yöntemleri denemişsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı