iPhone 12 prizden şarj olmuyor

Ali047

Femtopat
Daha fazla  
iPhone 12 model telefonum orijinal adaptör ve kabloyla son birkaç aydır prizden şarj olmuyor. Ancak powerbankten kesintisiz şarj oluyor. Prizden şarj durumu bazen şarj olurken çoğunlukla şarj olmuyor. Soketi kürdanla temizledim. Benzer sorun yaşayan var mı?

iPhone 12 model telefonum orijinal adaptör ve kabloyla son birkaç aydır prizden şarj olmuyor. Ancak powerbankten kesintisiz şarj oluyor. Prizden şarj durumu bazen şarj olurken çoğunlukla şarj olmuyor. Soketi kürdanla temizledim. Benzer sorun yaşayan var mı?

Anlaşılan sorun adaptör ile alakalı adaptör değiştirip denediniz mi?

Sorun ne adaptörde ne prizde. 12’lerde bu sorun mevcut maalesef. Dönem dönem ufak bir peçete veya kağıtla telefonun şarj soketini temizlemek iyi geliyor.
Bu tarz bi cevap aramaya çalışıyorum sorun ios16 yada direkt modelle ilgili olsa gerek. İlk denediğim şey adaptör ve kablo oldu farklı telefonlar sorunsuz şarj oluyor. Ara ara temizlemeyi deneyeceğim. Teşekkür ederim hocam farklı çözüm tecrübeleri olan varsa yazarsa seviniriz. Başkalarıda istifade etsin.

•Adaptör/kablo sorunlu olabilir.
•Soket sorunlu olabilir.
•Şarj entegresinde sorun olabilir.

Bu arada sokete kürdan felan sokmayın.

Geri
Yukarı