Çözüldü iPhone 12 Pro Mac şarj alıyor ama şarj olmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emperor4231

Megapat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP OMEN 30L, RTX 3060, Ryzen 5 5600X, HyperX 3200Mhz CL22 16GB Dual Kit
Meslek
Kılınç Makina Tarım Sanayi'de çalışıyor
Herkese iyi sosyaller. iPhone 12 Pro Max cihazımın şarj aletini yolda giderken evde unuttuğumu fark edip yolda başka bir şarj aleti alıp şarj etmeye başladım. İlk başlarda güzel ederken bir süre sonra düşük güçlerde telefonu şarj etmemeye başladı bundan dolayı bende başka şarj aleti kullandım ama aynı sorunu orada da yaptı. İğneyle temizledim 4 kere şarj aleti değiştirdim ama sorun düzelmedi. Soket sağlam telefon kapalıyken şarja takınca telefonu açıyor ama şarj etmiyor. Pil yüzdem %85. bu yazılımdan bir sorun mu yoksa soket mi arızalandı?

Çözüm
Başka kabloyla denediniz mi?

4 ayrı şarj aleti ile denedim. Şu anda şarj oluyor adaptör yan sanayi kablo orijinal.

Çözüm: Arkadaşlar soket içindeki pinlerin çoğu kırılmış ve sadece 2 tanesi kalmış. Onlara temas ettiği sürece şarj ediyor. Telefoncuya götürdüm ve soket değişimi yapıldı 2000 TL'ye yakın ücret tuttu. Eğer telefonunuzu suyun içinde falan gezdirirseniz ve şarj etmezse direkt telefoncuya götürün müdahale etmeden. Sadece tinerle silip düzeltebilecekleri şeye ben müdahale edince masraf çıkardım :D
Başka kabloyla denediniz mi?

4 ayrı şarj aleti ile denedim. Şu anda şarj oluyor adaptör yan sanayi kablo orijinal.

Çözüm: Arkadaşlar soket içindeki pinlerin çoğu kırılmış ve sadece 2 tanesi kalmış. Onlara temas ettiği sürece şarj ediyor. Telefoncuya götürdüm ve soket değişimi yapıldı 2000 TL'ye yakın ücret tuttu. Eğer telefonunuzu suyun içinde falan gezdirirseniz ve şarj etmezse direkt telefoncuya götürün müdahale etmeden. Sadece tinerle silip düzeltebilecekleri şeye ben müdahale edince masraf çıkardım :D

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı