iPhone 12 Pro alındıgında yapılması gereken şeyler nelerdir?

enesaygul07

Decapat
Daha fazla  
Meslek
PC Hırsızı
Merhaba ben Enes.
Bu foruma neredeyse 1Y ıla yakındır üyeyim.
Ve ayrıca belirtmek isterim ki 1 yıla yakındır.
Telefon araştırıyorum.

En son konumda iPhone 12 kararı vermişken 2.el 12 parasına temiz garantili faturalı ve kozmetiği güzel bir iPhone 12 Pro aldım. İyi ki de Pro almışım.

İlk defa iOS (iPhone) kullanıyorum ve bilmediğim birçok şey var.
Örneğin kamerada akıllı HDR olursa fotoğrafları bozar mı?
Veya herhangi başka yapmam gereken bir ayar var mı?

İlk iPhone alındığında neler yapılması gerek?

Detaylı bir şekilde yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Bu yolda bana yardımcı olan tüm Technopat ailesine teşekkür ediyorum.

Hocam normal telefon olarak kullanın, ek olarak bir şey yapma önerisi isterseniz kesinlikle telefonunuzun duvar kağıdını daha düzgün bir şeyle değiştirin çünkü şuanki IOS duvar kağıtları cidden gıcıklar. Hayırlı olsun güle güle kullanın, akıllı HDR açık kalabilir fotoğraflar daha iyi çıkarlar.

Yapmanız gereken herhangi bir şey yok hocam. Kamera ayarlarından belki kapalıysa RAW fotoğraf ayarını açıp işlenmemiş doğal fotoğraflar çekebilirsiniz. O da çok gerekli değil yani. Bende de 12 Pro var bu arada hayırlı olsun. Güzel cihaz ama batarya sağlığı düşükse benim gibi günde 2 kere şarj etmeniz gerekebilir.

Yapmanız gereken herhangi bir şey yok hocam. Kamera ayarlarından belki kapalıysa RAW fotoğraf ayarını açıp işlenmemiş doğal fotoğraflar çekebilirsiniz. O da çok gerekli değil yani. Bende de 12 Pro var bu arada hayırlı olsun. Güzel cihaz ama batarya sağlığı düşükse benim gibi günde 2 kere şarj etmeniz gerekebilir.
Batarya 87 hocam ama Samsung A50den geçince çok iyi gidiyor gibi geldi

Merhaba ben Enes.
Bu foruma neredeyse 1Y ıla yakındır üyeyim.
Ve ayrıca belirtmek isterim ki 1 yıla yakındır.
Telefon araştırıyorum.

En son konumda iPhone 12 kararı vermişken 2.el 12 parasına temiz garantili faturalı ve kozmetiği güzel bir iPhone 12 Pro aldım. İyi ki de Pro almışım.

İlk defa iOS (iPhone) kullanıyorum ve bilmediğim birçok şey var.
Örneğin kamerada akıllı HDR olursa fotoğrafları bozar mı?
Veya herhangi başka yapmam gereken bir ayar var mı?

İlk iPhone alındığında neler yapılması gerek?

Detaylı bir şekilde yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Bu yolda bana yardımcı olan tüm Technopat ailesine teşekkür ediyorum.

İlk öncelikle hayırlı olsun. Yapmanız gerekenler:
1. Telefonun şarjını olabildiğince %20'nin altına düşürmemeye çalışın.
2. Telefonu acil durumlar dışında uzun süreler (2-3 gün veya daha uzun gibi.) Düşük güç modunda kullanmayın. (Uzun vadede sorun çıkartabilir ancak kısa vadede bir sorun olmaz.)
3. HDR kaliteyi düşürmez hatta çoğu durumda kaliteyi arttırır.
4. Pil ömrünüzü arttırmak veya gereksiz ayarları kapatmak istiyorsanız bu konuma bakabilirsiniz, internette araştırırsanız daha fazlasını da bulabilirsiniz.
5. Önünüze gelen her güncellemeyi yapmayın, bir güncelleme çıktıktan sonra o güncellemeyi araştırın (Örnek: iPhone 12 Pro iOS 15 vs iOS 16 Speedtest, battery test vb.). Eğer güncelleme yeni çıktıysa ve internette yeteri kadar test yoksa biraz bekleyin veya bu forumda konu oluşturun.
6. Büyük güncellemelerden sonra (Örnek: iOS 16'dan iOS 17'ye geçiş vb.) Cihazınızı DFU mod ile yedek alarak sıfırlayın. (opsiyonel)
7. Eğer bir sorun ile karşılaşırsanız ve internette çözümünü yeteri kadar bulamazsanız Apple'ın makalelerine bakın (Örnek: Piller), hala bir çözüm bulamazsanız ise Apple Destek ile iletişime geçmekten çekinmeyin. Şu anlık aklıma gelenler bunlar.

İlk öncelikle hayırlı olsun. Yapmanız gerekenler:
1. Telefonun şarjını olabildiğince %20'nin altına düşürmemeye çalışın.
2. Telefonu acil durumlar dışında uzun süreler (2-3 gün veya daha uzun gibi.) Düşük güç modunda kullanmayın. (Uzun vadede sorun çıkartabilir ancak kısa vadede bir sorun olmaz.)
3. HDR kaliteyi düşürmez hatta çoğu durumda kaliteyi arttırır.
4. Pil ömrünüzü arttırmak veya gereksiz ayarları kapatmak istiyorsanız bu konuma bakabilirsiniz, internette araştırırsanız daha fazlasını da bulabilirsiniz.
5. Önünüze gelen her güncellemeyi yapmayın, bir güncelleme çıktıktan sonra o güncellemeyi araştırın (Örnek: iPhone 12 Pro iOS 15 vs iOS 16 Speedtest, battery test vb.). Eğer güncelleme yeni çıktıysa ve internette yeteri kadar test yoksa biraz bekleyin veya bu forumda konu oluşturun.
6. Büyük güncellemelerden sonra (Örnek: iOS 16'dan iOS 17'ye geçiş vb.) Cihazınızı DFU mod ile yedek alarak sıfırlayın. (opsiyonel)
7. Eğer bir sorun ile karşılaşırsanız ve internette çözümünü yeteri kadar bulamazsanız Apple'ın makalelerine bakın (Örnek: Piller), hala bir çözüm bulamazsanız ise Apple Destek ile iletişime geçmekten çekinmeyin. Şu anlık aklıma gelenler bunlar.
Çok teşekkür ederim hocam
Sevindirdiniz beni

Geri
Yukarı