iPhone 12 ve 13 farkı nedir?

Talerz

Hectopat
Arkadaşlar selam, iPhone almayı düşünüyorum. 12 128 GB'lık model 24bin TL iken 13 128 GB modeli 27bin TL. Uzun süre kullanacağım 3bin TL farka değer mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bir tık daha iyi pili var. Sinematik modu var. Kamerası daha iyi sabit video çekiyor ve ışık alıyor. Bana soracak olursan hem güncelliği de daha iyi olacağından alabilirsin 13'ü.

Değer.
  • 12'de A14 Bionic var, 13'te A15 Bionic.
  • 12'nin güncelleme desteği 13'ten 1 sene daha önce kesilecek.
  • 13'ün çentiği 12'den küçük.
  • Kamera geliştirmesi.
  • Batarya performansı olağanüstü arttı. A15 Bionic'in batarya stabilizasyonu çok iyi.

Kamera kıyaslamalarına buradan bakabilirsin.

İPhone 13 de A15 Bionic işlemci bulunurken, İPhone 12 de A14 Bionic var. 13 ün kamerası daha iyi. Ayrıca İphone 13, 400 mah daha fazla batarya kapasitesine sahip. Onun dışında çok bir fark yok hocam. Bana sorarsanız ben bu bütçeyi bir telefona ayırmam. Daha faydalı şeyler yapabilirsiniz. Tabi bu sizin kararınız.

Ben hatta biraz daha abartayim. 14'e bile deger. 13 ile 14 arasinda fark yok dense de 6GB RAM, aktif sogutma sistemi, oyun oynaniyorsa GPU tarafinda performans artisi ve 1 tik pilin daha iyi olmasi gayet iyi. Kamera tarafinda da ufak farklar var. ABD'de 14 ve 14 Plus'un satmamasinin nedeni 14 parasina neredeyse 13 Pro, 14 Plus fiyatina neredeyse 13 Pro Max alabiliyorsun. Bizim ulkede fiyatlar cok dengesiz. 13 Pro ile 14 arasindan neredeyse 10K fark var.

Ben hatta biraz daha abartayim. 14'e bile deger. 13 ile 14 arasinda fark yok dense de 6GB RAM, aktif sogutma sistemi, oyun oynaniyorsa GPU tarafinda performans artisi ve 1 tik pilin daha iyi olmasi gayet iyi. Kamera tarafinda da ufak farklar var. ABD'de 14 ve 14 Plus'un satmamasinin nedeni 14 parasina neredeyse 13 Pro, 14 Plus fiyatina neredeyse 13 Pro Max alabiliyorsun. Bizim ulkede fiyatlar cok dengesiz. 13 Pro ile 14 arasindan neredeyse 10K fark var.
Aktşf soğutma bloğu sadece Pro serisinde yok muydu? (14 Pro, Pro max)

Geri
Yukarı