iPhone 12 vs 12 Mini

Kerem.Arslan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Almanya'dan iPhone 12 veya 12 mini getirtmeyi düşünüyorum. Boyutları arasında çok arada kaldım. iPhone 6S bile bana hafif büyük geliyor. 12 alırsam çok büyük olur mu diye düşündüm biraz. 12 mini galiba 8'den biraz daha küçükmüş. Arada 98 Euro fark var. İkisini de alırım fiyatları çok sıkıntı değil. Sizce hangisi daha mantıklı?

12 mini'nin ekran boyutu 5.4 inç eğer size 6S bile büyük geliyorsa 12 mini daha da büyük gelecektir. 12 mini'nin eksisi sadece batarya kapasitesinin az olması. 12 sizin için çok büyük gelecek ama bence 12 alın nerdeyse kamera dışında 12 Pro'dan farksız.

Ama çok büyük cihaz istemiyorum diyorsanız SE 2020 alabilirsiniz.

12 mini'nin ekran boyutu 5.4 inç eğer size 6S bile büyük geliyorsa 12 mini daha da büyük gelecektir. 12 mini'nin eksisi sadece batarya kapasitesinin az olması. 12 sizin için çok büyük gelecek ama bence 12 alın nerdeyse kamera dışında 12 Pro'dan farksız.

Ama çok büyük cihaz istemiyorum diyorsanız SE 2020 alabilirsiniz.
Ekran boyutu değil de çerçevelerinin çok kalın olmasından dolayı bana 6s hafif büyük geliyor. Yoksa ekranı normal. Azıcık daha büyük olsa sıkıntı olmaz sonuçta 6.'deki kadar kocaman çerçeveleri yok.

Hocam boyut olarak alışamayacağınızı düşünüyorsanız 12 mini alın özellikler olarak büyük farklar yoktu diye hatırlıyorum.
Aralarındaki farkları da tam olarak bilmiyorum. Eğer kamera ve donanımda farklar varsa bir şekilde 12'ye alışırım ama yoksa o kadar büyük telefon pek istemiyorum.

Aralarındaki farkları da tam olarak bilmiyorum. Eğer kamera ve donanımda farklar varsa bir şekilde 12'ye alışırım ama yoksa o kadar büyük telefon pek istemiyorum.
Bütün 12 serisinde A14 Bionic var. Apple hiç bir zaman işlemci konusunda ayrım yapmadı zaten.

Ayrıca hepsinin ekranı OLED önceki serilerin başlangıç telefonlarında LCD vardı.

Kamera olarak 12 mini ve 12'nin kameraları aynı.

12 ile 12 Pro'nun aralarında sadece kamera ve arka kapağın malzemesi farkı var.

Size kalmış seçin herhangi birini.

Aslında iPhone 12 ve 8 arasında da aşırı fazla fark yok gibi.
Screenshot_1291.png

Geri
Yukarı