iPhone 12'de kullanılan hoparlör teknolojisi nedir?

Edmond dantes

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Dijital Tasarımcı
Arkadaşlar merhaba.
iPhone 12 de kullanılan hoparlör teknolojisini çok beğendim ben. Basların ve tizlerin kalitesi gerçekten çok iyi. Baktığımda bu teknolojiye dair bir bilgi göremedim. Bileniniz var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone ve iPad’ler mobil cihazlara göre çok acayip bir ses kalitesine sahipler. Hele MacBook’lar daha acayip. Sanki dört bir yanımı hoparlör ile çevirmişler gibi ses duyuyorum MacBook Pro’dan. Nasıl yapmışlar anlamış değilim. iPad’lerde şunu fark ettiniz mi bilmiyorum cihazdan müzik açıp elinizde tuttuğunuzla cihazı sırtüstü masaya koyduğunuz arasında ses farkı oluyor. iPad’in içinde acayip bir akustik yaratmışlar ve masadayken resmen o akustik boşlukları doluyor ses daha basslı ve sanki hoparlör bağlamışsın gibi çıkıyor. iPhone’da ise cihazın altından ve aynı zamanda üst ahizeden de ses çalıyor. Böylece sana stereo ses veriyor. Cihazın altından üstünden her yerinden ses çıkınca da muazzam duyuluyor. Telefonu yatay tutunca sağ ve sol kulağa stereo şekilde dağıldığı için ses daha iyi olmaya başlıyor. Çok ince hesaplar fakat harika. Apple 🫶

Yeni konular

Geri
Yukarı