iPhone 13 kamerası net fotoğraf çekmiyor

Merhaba, bugün fotoğraf çekildik ve ben iPhone 13 kullanıyorum. Çekildikten sonra kameranın çok kötü olduğunu fark ettik ve hiç net değildi. Çok kalitesizdi anlayacağınız. Daha sonra aynı açı ile iPhone 11 ile çektik ve çok bariz fark vardı. Çok daha net, parlak ve kalitesizdi. Sebebi ne olabilir?
DXQMARK internet sitesinin iphone 13 kamera incelemesinde pek çok sorundan bahsetmiş. Bende iphone 13 kullanıyorum ve dediğin sorunu ve genel olarak fotoğraf kalite sorununu çok araştırdım. Sonunda nedenini buldum. Deep fusion teknolojisi yani çekilen fotoğrafları otomatik ayarlama diyebileceğimiz teknoloji iphone 13 de fotoğraf çekildikten sonra devreye girdiği için sorunlar oluşturuyor ve bunu düzeltmek imkansız. Ancak bazı ayarları değiştirerek nisbeten fena olmayan görüntüler alınabiliyor ama sonuçta fotoğraflar kötü çıkmasın derken bu sefer de kalite düşecektir. Deep fusion gibi bir teknolojiyi opsiyonsuz ve basit olarak iphone 13 e yazılımla ekleyen apple çok büyük bir hata yapmış bence. İphone 14 de aynı teknoloji düzeltilmiş çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı