Çözüldü iPhone 13 kamera net fotoğraf çekmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nonexistent

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ekte biraktigim resimdeki sorunu yasiyorum. Kapatacak bir ayar bulamadim, ne yapmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• BB65F2C0-5CFA-49FB-AD3B-AD1242FB3705.png
    BB65F2C0-5CFA-49FB-AD3B-AD1242FB3705.png
    311,4 KB · Görüntüleme: 1.712
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam bahsettiğiniz şey kameralar arasında geçişten kaynaklı. Mesela önünüze bir kalem koyun. Önce kalemden uzaklaşıp fotoğraf çekin ardından kalemin dibine girip fotoğraf çekin. Kalemin dibine girerken telefon makro kameraya geçecektir ve 1 saniyelik bir geçiş efekti görürsünüz.
Telefon ile çektiğiniz bir fotoğraf bırakabilir misiniz buraya?

Bu ne hocam? Net olmayı bırak, aşırı kalitesiz bir kamera bu. Telefon orijinal mi?

Videodan aldim bunu, kendi telefonumda gostermeyecegim kadar kisa bir sure gidip geliyor. Telefon orijinal, App Store'u ve Face ID'yi taklit edemeyeceklerini dsunursek.

Sadece kamera uygulamasında mı o şekilde yoksa Snapchat, Instagram gibi uygulamalarda da mı bu şekilde çekiyor. Kamerada bir sıkıntı olabilir mi?

Sadece kamera uygulamasinda var. Genel yasnana bir sorunmus.

Telefon ile çektiğiniz bir fotoğraf bırakabilir misiniz buraya?

Maalesef cok kisa bir sure git gel yapiyor, o yuzden cekemedim. Screenshot ne oldugunu anlayin diye.

Hocam bahsettiğiniz şey kameralar arasında geçişten kaynaklı. Mesela önünüze bir kalem koyun. Önce kalemden uzaklaşıp fotoğraf çekin ardından kalemin dibine girip fotoğraf çekin. Kalemin dibine girerken telefon makro kameraya geçecektir ve 1 saniyelik bir geçiş efekti görürsünüz.

Çözüm
Genel bir sorunsa güncelleme ile çözeceklerdir yapacabileceğin bir şey yok maalesef. Sadece kamerayı açtığında bir defalık oluyor değil mi? Kullanmaya engel değil sanırım.

Hayir, mesela Mi Band'imi actigim zaman ya da ekran tarzi bir şey hareket ettigi zaman oluyor genelde, ama normal zamanda oldugu da oluyor. HDR kapatan olmus, fakat ne yazik ki kamera ayarlarinda dedikleri yerde HDR ayari yok.

Hocam bahsettiğiniz şey kameralar arasında geçişten kaynaklı. Mesela önünüze bir kalem koyun. Önce kalemden uzaklaşığ fotoğraf çekin ardından kalemin dibine girip fotoğraf çekin. Kalemin dibine girerken telefon makro kameraya geçecektir ve 1 saniyelik bir geçiş efekti görürsünüz.

Auto macro ayarini nasıl kapatacagim? Menude bulsam kapatirim fakat bulamiyorum hocam.

P. S: Normal zamanda net cekiyor ve telefon iPhone 13 Pro. Moderator arkadaşlar basligi duzeltirse sevinirim.

Hayir, mesela Mi Band'imi actigim zaman ya da ekran tarzi bir şey hareket ettigi zaman oluyor genelde, ama normal zamanda oldugu da oluyor. HDR kapatan olmus, fakat ne yazik ki kamera ayarlarinda dedikleri yerde HDR ayari yok.

Auto macro ayarini nasıl kapatacagim? Menude bulsam kapatirim fakat bulamiyorum hocam.

P. S: Normal zamanda net cekiyor ve telefon iPhone 13 Pro. Moderator arkadaşlar basligi duzeltirse sevinirim.

Kapatamazsınız galiba ben bulamadım ayarlarda. Bende de 13 Pro Max var. Sizden şunu yapmanızı rica ediyorum: Parmağınızı geniş açılı kameraya koyun (yapıştırın boşluk kalmayacak şekilde.) Ardından bir cisme yaklaşın telefonla. Ufak bir kırmızılık sonra da siyaha dönüşcektir ekran kapattığınız için kamerayı. Eğer bu dediğimi görürseniz dediğim gibi sorununuz makro kamera yüzünden. Ama bu dediğim sadece kamera uygulamasında olur. Eğer sorun diğer uygulamalarda da oluyorsa telefonunuz bozuktur.

“Sorun” genis acili kameraya gecis yapma efekti sanirim. Denemelerim bir sensoru kapatinca digerine gectigini gosterdi. Telefon yeni oldugu icin sorun var sanmistim. İcini rahatlattiginiz icin teşekkürler :)

Kapatamazsınız galiba ben bulamadım ayarlarda. Bende de 13 Pro Max var. Sizden şunu yapmanızı rica ediyorum: Parmağınızı geniş açılı kameraya koyun (yapıştırın boşluk kalmayacak şekilde.) Ardından bir cisme yaklaşın telefonla. Ufak bir kırmızılık sonra da siyaha dönüşcektir ekran kapattığınız için kamerayı. Eğer bu dediğimi görürseniz dediğim gibi sorununuz makro kamera yüzünden. Ama bu dediğim sadece kamera uygulamasında olur. Eğer sorun diğer uygulamalarda da oluyorsa telefonunuz bozuktur.

Geri
Yukarı