iPhone 13 pil sağlığı çok hızlı düşüyor

Daha fazla  
Merhaba, telefonum iPhone 13 2023 Nisan ayı başında satın aldım. Kasım'ın 2.haftasında pil sağlığım 99'a düştü yaklaşık 7 8 ay boyunca 100 de tuttum amma velakin 99'a düştüğünden beridir 1 haftada ya da 8 9 günde bir düşüyor. Şu an 96 tedirgin olmaya başladım telefonu çok kullanan biri değilim sürekli sarja tak çıkar ya da yarıda kesen biri asla değilim. Hafta içleri okul yüzünden bazen 4, 5 saat kadar evde duruyor çok kullanmıyorum bile. Nerede yanlışlık yapıyorum bilmiyorum, yardımcı olur musunuz?

Merhaba, telefonum iPhone 13 2023 Nisan ayı başında satın aldım. Kasım'ın 2.haftasında pil sağlığım 99'a düştü yaklaşık 7 8 ay boyunca 100 de tuttum amma velakin 99'a düştüğünden beridir 1 haftada ya da 8 9 günde bir düşüyor. Şu an 96 tedirgin olmaya başladım telefonu çok kullanan biri değilim sürekli sarja tak çıkar ya da yarıda kesen biri asla değilim. Hafta içleri okul yüzünden bazen 4, 5 saat kadar evde duruyor çok kullanmıyorum bile. Nerede yanlışlık yapıyorum bilmiyorum, yardımcı olur musunuz?
Birkaç zaman önce gelen güncellemede İnstagram'la alakalı bir problem olduğunu biliyorum, bataryayı sömürüyordu. Belki düzeltilmemiştir henüz.

Hocam öncelikle telefonunuza Apple destek uygulamasını indirin sonra aygıtlarım kısmında telefonuzu seçin seçtikten sonra aygıt performansı olan yere pil performansına tıklaıyn şimdi kontrol et deyin pil sağlının kaç olduğunu net olarak görürsünüz ayrıca 7-8 100 olmuyor önceden de düşmüştür göstermemiştir çok takma normal yani değerler.

Apple'a gore yillik bazda ortalama yuzde 7-10 arasi dusmesi normal. Bu da iki yilda maksimum yuzde 80 olmasi anlamina geliyor. Zaten bundan fazla olunca ucretsiz servise sokabiliyorsunuz cihazi. Pilin bir anda bu sekil dususe gecmesi ise aslinda yazilimsal. Cihaz aylarca pil dususunde bir degisim gostermemis, su an o degisimi gosteriyor diyebiliriz. Yani bir nevi gercek degerine kalibre oluyor yazilim. iPhone'larda bu normal. Standart olarak birkac ayda bir de dusus gorulebilir, uzun sure dusus gorulmeyip sizin yasadiginiz gibi birden kisa surede de dusus gorulebilir.

Nereden satın aldınız?

Telefoncudan kutusunu kendim açtım

Hocam öncelikle telefonunuza Apple destek uygulamasını indirin sonra aygıtlarım kısmında telefonuzu seçin seçtikten sonra aygıt performansı olan yere pil performansına tıklaıyn şimdi kontrol et deyin pil sağlının kaç olduğunu net olarak görürsünüz ayrıca 7-8 100 olmuyor önceden de düşmüştür göstermemiştir çok takma normal yani değerler.

Garibime gitti şüphelenmeye başladım.

Geri
Yukarı