iPhone 13 Pro çok ısınıyor!

ahmetsx

Decapat
Daha fazla  
Telefon daha 7 aylık, son 2-3 gündür çok ısınıyor. Oyun oynamam, telefonu zorlayacak işler yapmam. Sosyal medyada gezinirken telefon acayip derecede ısınıyor. Kılıf takıyorum, telefon şarjdayken telefona bakmam. Niye ısınıyor anlamış değilim, yardımcı olur musunuz?

Telefon daha 7 aylık, son 2-3 gündür çok ısınıyor. Oyun oynamam, telefonu zorlayacak işler yapmam. Sosyal medyada gezinirken telefon acayip derecede ısınıyor. Kılıf takıyorum, telefon şarjdayken telefona bakmam. Niye ısınıyor anlamış değilim, yardımcı olur musunuz?
iPhone işte ne beklersin ki rezalet telefon 🤓 Şaka maka aldığınız yer neresiydi güvenilir olmayan bir mekan ise malzemeden çalmış olabilriler.

Dosya Ekleri

• IMG-20230613-WA0002.jpg
    IMG-20230613-WA0002.jpg
    62 KB · Görüntüleme: 52
Batarya sağlığı %93
Instagram ve TikTok'u sık sık kullanıyormuşsunuz gördüğüm kadarıyla. Bu iki uygulama pilin ve sistem kaynaklarının bir numaralı düşmanlarıdır. Özellikle Instagram da biraz gezindikten sonra cihaz gereksiz bir şekilde ısınmaya başlıyor. Bende de 12 Pro var ve bu yüzden Instagram'a girmiyorum pek artık. Optimizasyon özürlüsü bir uygulama ve sistem kaynaklarını hunharca tüketiyor. TikTok içinde aynısı geçerli.

Ek olarak kullandığınız kılıf nasıl bir kılıf? Eğer deri veya kalitesiz bir silikon kılıf ise ısınma sebebi kılıfınızda olabilir. Yani ısıyı başarılı şekilde dağıtamadığı için zaten ısınan cihazı daha da fazla ısıtıyor.

Instagram ve TikTok'u sık sık kullanıyormuşsunuz gördüğüm kadarıyla. Bu iki uygulama pilin ve sistem kaynaklarının bir numaralı düşmanlarıdır. Özellikle Instagram da biraz gezindikten sonra cihaz gereksiz bir şekilde ısınmaya başlıyor. Bende de 12 Pro var ve bu yüzden Instagram'a girmiyorum pek artık. Optimizasyon özürlüsü bir uygulama ve sistem kaynaklarını hunharca tüketiyor. TikTok içinde aynısı geçerli.

Ek olarak kullandığınız kılıf nasıl bir kılıf? Eğer deri veya kalitesiz bir silikon kılıf ise ısınma sebebi kılıfınızda olabilir. Yani ısıyı başarılı şekilde dağıtamadığı için zaten ısınan cihazı daha da fazla ısıtıyor.
Şuan kılıf takılı değil ve galeri de gezinirken bile ısınıyor.

Son güncellemelerden sonra benim de 2.5 senelik iPhone 11'im Instagram'da videolar izlerken ısınmalara başladı. Ayrıca 2.5 senelik olmasından kaynaklı pilide hızlı tüketiyor ortalama 4 saat 40 dakika ekran süresi alıyorum.

Şu an kılıf takılı değil ve galeri de gezinirken bile ısınıyor.

Hard reset atmanızı ve RAM'i temizlemenizi tavsiye ederim hocam. Ses açma tuşuna hızlı basıp bırakın, ses kısma tuşuna hızlı basıp bırakın ve Home tuşuna telefon kapanıp Apple logosu gelene kadar basın logo gelince bırakın.

Şuan kılıf takılı değil ve galeri de gezinirken bile ısınıyor.
Üstte ki arkadaşın dediği gibi hard reset atın bir cihaza. Bazen böyle durumlar da sorunu çözebiliyor. iOS 16 kaynaklı da olabiliyor bu sorunlar yine. iOS 16'da genel olarak bir ısınma, pilin hızlıca boşalması, anlık takılma ve kasmaların artması, klavyenin sapıtması gibi problemler var.

Hard reset atmanıza rağmen ısınma sorunu devam ediyorsa DFU ile cihazınızı sıfırlamayı da deneyebilirsiniz. Bunun için önce iTunes ile yedek alıp daha sonra cihazı bilgisayara bağlıyorsunuz.

Ses kısma ve ses açma tuşlarına hızlıca basıp, ses kısma ve kilit tuşuna basılı tutup ekranınız kapanana ve bilgisayar da cihazın kurtarma modunda olduğuna dair uyarı gelene kadar bekliyorsunuz.

Daha sonrasın da şu adresten modelinize uygun .ipsw dosyasını indirip iTunes kurtarma ekranında ki geri yükle tuşuna shift ile basıp açılan pencereden indirdiğiniz dosyayı seçip gerisini artık iTunes'a bırakıyorsunuz. Cihazınız sıfırlanınca açılacak ondan sonra yedeğinizi kurabilirsiniz tekrar aldığınız. Tabii tüm bunlardan önce problemin tamamen iOS kaynaklı olup olmadığını öğrenmek lazım. Önce hard reset atın bir süre Instagram ve TikTok'da çok gezinmeyin halen ısınma sorunu varsa bu sıfırlama yöntemini uygulayın.

Yedek alıp dfu mod ile sıfırla.

Geri
Yukarı