iPhone 13 Pro Max kutusu ne kadar eder?

Yemek yersin artık o parayla. Ne gereği vardı ki satmanın. Günün birinde telefonu satacağın zaman kutulu olması iyi olurdu. Hem odanın bir kenarında da düzel dururdu.

Umarım ki kendi telefonunun kutusu değildir. IMEI numarası başına bela açabilir ki telefonu satarken telefonun değeri en az 5 bin lira düştü. Kimse kutusuz bir iPhone 13 Pro Max almaz.
Hocam arka tarafta imei ve seri numarası yazan yerleri koparttım başka bir şey var mı?

Ülkemizin ikinci el alış-veriş sevdasında ki kriterlere bakarsak şayet telefonunuzu değiştirmek istediğinizde herhangi bir 2. el alış-veriş platformuna ilan girdiğinizde size ilk soracakları soru "kutu-fatura-garanti var mı?" şu anda 90 ₺ belki 150₺ bile edebilir çok önemli değil ama satarken satış esnasında alıcı kutusunun olmadığı için pazarlık konusunda fiyatı bayağı aşağı çekebilir. Bu sadece telefon değil elektronik bütün ekipmanlarda bu böyledir.
Hocam telefon benim değil arkadaşımın ve telefonu kullanan kişinin telefonu satmayacağından eminim

Telefon kutusunu neden satar ki bi insan. İleride 2.el olarak telefonu satacak olursun kutulu falan olanlar daha fazla ediyor. Satmanız çok saçma olmuş.
Hocam arkadaşım kutuyu çöpe atacaktı ve bana ver ben satarım dedim.

Telefonda çok daha sıkıntı bir durum en az 3-5 bin lira düştü değeri. Ki o IMEI numarasını kim bilir kaç telefona kopyalayacaklar şimdi :D.
IMEI numarasını çıkarttım.

Hocam arka tarafta imei ve seri numarası yazan yerleri koparttım başka bir şey var mı?

Hocam telefon benim değil arkadaşımın ve telefonu kullanan kişinin telefonu satmayacağından eminim

Hocam arkadaşım kutuyu çöpe atacaktı ve bana ver ben satarım dedim.

IMEI numarasını çıkarttım.
O zaman sıkıntı olmaz, beleş para.

Geri
Yukarı