iPhone 13 Pro Max vs iPhone 14 Plus

Bütçe
40.000

Berkay_00

Decapat
Samsung'dan 2. el iPhone almayı düşünüyorum. 13 Pro Max ile 14 Plus arasında kaldım. 13'ün bataryası farkla daha iyi fakat 14, 1 yıl daha güncel ve ek olarak daha yenilikleri var mı bilmiyorum. Hangisini almamı tavsiye edersiniz? Ya da bu fiyatlarda 2. el bulacağım başka öneri var mıdır? Bataryası mümkünse 4000'e yakın olsun.

Telefoto kamera sensörü, daha çok seçenekli video imkanı, 120 Hz ekran ve paslanmaz çelik çerçeveye sahip olması gibi etkenler, 13 Pro Max'i daha mantıklı bir cihaz yapıyor.

13 Pro Max'i nereden alacaksınız? İki cihazın işlemcileri aynı, 13 Pro Max daha iyi bir kameraya sahip, 13 Pro Max modelinin ekranı 120 Hz iken 14 Plus ekranı 60 Hz, 13 Pro Max 3X optik zooma sahip ve 13 Pro Max'in gövdesi paslanmaz çelik. Tabii aradaki fiyat farkı da önemli çünkü piyasada 13 Pro Max'i sıfır bulmak imkansız. Olanlarda 15 Pro'dan pahalıya satılıyor.

13 Pro Max'i nereden alacaksınız? İki cihazın işlemcileri aynı, 13 Pro Max daha iyi bir kameraya sahip, 13 Pro Max modelinin ekranı 120 Hz iken 14 Plus ekranı 60 Hz, 13 Pro Max 3X optik zooma sahip ve 13 Pro Max'in gövdesi paslanmaz çelik. Tabii aradaki fiyat farkı da önemli çünkü piyasada 13 Pro Max'i sıfır bulmak imkansız. Olanlarda 15 Pro'dan pahalıya satılıyor.

Evet. İlk önce telefonculara bir soracağım. Olmazsa sarı siteden 35 40 arası bulmaya çalışırım. Eğer yine yoksa İzmir'e gidip bakarım. Çok fazla bir mesafesi yok. Ya da 15 tatilde Eskişehir'de bakarım. Ocak sonuna kadar almayı düşünüyorum. Fppro Fpexper ürünlerine baktım ancak orada bulamadım aradığımı. Sizin önerdiğiniz varmıdır?

Samsung'dan 2. el iPhone almayı düşünüyorum. 13 Pro Max ile 14 Plus arasında kaldım. 13'ün bataryası farkla daha iyi fakat 14, 1 yıl daha güncel ve ek olarak daha yenilikleri var mı bilmiyorum. Hangisini almamı tavsiye edersiniz? Ya da bu fiyatlarda 2. el bulacağım başka öneri var mıdır? Bataryası mümkünse 4000'e yakın olsun.

iPhone 13 Pro Max öneririm.

Nedenini de açıklarmısınız hocam?
Arkadaşlar yazmışlar ama ben de yazayım. iPhone 13 Pro Max'in iPhone 14'e kıyasla artıları:
  • Pro kamera sistemi sayesinde gelen telefoto kamera ve 3 kata kadar optik yakınlaştırma seçeneği.
  • Cam yüzeye sahip alüminyum değil, dokulu mat cam yüzeye sahip paslanmaz çelik tasarım.
  • 120 Hz ekran yenileme oranı ve 200 nit daha fazla maksimum ekran parlaklığı.
  • Yavaş Senkron özelliğine sahip True Tone Flash.
  • Gece modunda portre çekimi.
  • Saniyede 30 kare 4K çözünürlüğe kadar ProRes video kaydı (128 GB kapasite için saniyede 30 kare 1080p).
  • Ağır çekim ve hızlı çekim modları da dahil makro video kaydı.
  • 8 saat daha fazla video oynatma.
  • 9 saat daha fazla çevrimiçi video oynatma.
  • 15 saat daha fazla ses çalma.
  • Lidar tarayıcı.
Daha fazlasına Apple iPhone modellerini karşılaştırma sayfasından ulaşabilirsiniz: iPhone - Modelleri KarÅılaÅtırın

Geri
Yukarı