IPhone 13 Pro'da şarj rastgele artıp azalıyor

Woldierr

Centipat
Yer
Muğla, Marmaris.
Daha fazla  
Kendi kendine şarjı 24 iken 20'ye düştü ardından aldırış etmedim hızlı bitiyor diye düşünceye girdim, 18'den 23 oldu tekrar ardından tekrar bir düşüş yaşandı. 3 kere şarjımın 20 uyarısını aldım, yükselip durdu defalarca, bu normal bir şey mi? (87 pil sağlığı var cihazımın ve aşırı hızlı şarjı gidiyor, cihazın 9 ay da garantisi var.) Sizce bir şey yaparlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pil sağlığı düşünce öyle oluyor. %20 civarına geldiğimde 3-5 kez uyarı aldığım bile oluyor. 8 Plus, sağlık %72. %90 altına düştüğünden beri böyle sayılır. Batarya sağlığından.

Pil sağlığı düşünce öyle oluyor. %20 civarına geldiğimde 3-5 kez uyarı aldığım bile oluyor. 8 Plus, sağlık %72. %90 altına düştüğünden beri böyle sayılır. Batarya sağlığından.

13 Pro'ya göre normal mi hocam? Sarjı çok hızlı gidiyor, bunu da paylaşmıştım. Yani açık konuşmak gerekirse normal bir 13 Pro 8-9 saat kullanım süresi sunarken benim cihaz 6 saat falan götürüyor.

13 Pro'ya göre normal mi hocam? Sarjı çok hızlı gidiyor, bunu da paylaşmıştım. Yani açık konuşmak gerekirse normal bir 13 Pro 8-9 saat kullanım süresi sunarken benim cihaz 6 saat falan götürüyor.

Normal diye bir şey yok. Şu haliyle sadece kitap okusam ya da müzik dinlesem 6-8 saat ekran süresi veriyor. Instagram girsem 2 saatte biter. Normal kullanımda 4 saat veriyor. Yani tamamen kullanıma bağlı değişir. 6 saat sosyal medya kullanıyorsanız az değil o sağlığa göre.

Normal diye bir şey yok. Şu haliyle sadece kitap okusam ya da müzik dinlesem 6-8 saat ekran süresi veriyor. Instagram girsem 2 saatte biter. Normal kullanımda 4 saat veriyor. Yani tamamen kullanıma bağlı değişir. 6 saat sosyal medya kullanıyorsanız az değil o sağlığa göre.

Anlıyorum, teşekkür ederim. Mesela bak 14 ile kıyasladık, 60 Hz'dan dolayı düşünüyorum. Onun pil süresi aynı şeyleri yapmamıza rağmen %50 daha az gidiyordu, mesela varsayalım PUBG oynuyoruz benim sarjım 1 maçta 20 falan gidiyor, bazen 15-12 arası onun cihazı 5-6 gidiyordu.

Anlıyorum, teşekkür ederim. Mesela bak 14 ile kıyasladık, 60 Hz'dan dolayı düşünüyorum. Onun pil süresi aynı şeyleri yapmamıza rağmen %50 daha az gidiyordu, mesela varsayalım PUBG oynuyoruz benim sarjım 1 maçta 20 falan gidiyor, bazen 15-12 arası onun cihazı 5-6 gidiyordu.

120 Hz ise ondan da olur. Ayrıca optimizasyondan da oluyor. Cihazın yazılım sürümüne kadar önemli. iOS 17 her cihazda aynı performansı vermez mesela. Bazılarında widget bile şarj sömürür. Örnek.

Bana pek sağlıklı bir durum gibi gelmedi 13 pro için. Desteğe başvurun bence 9 ayda garantiniz varken. Iphone 11 kullanıyorum, 83 batarya ömrü, 3 sene 2 aydır kullanıyorum ve böyle bir durum hiç yaşamadım. Apple servisten randevu alıp, durumu bir bildirin derim.

120 Hz ise ondan da olur. Ayrıca optimizasyondan da oluyor. Cihazın yazılım sürümüne kadar önemli. iOS 17 her cihazda aynı performansı vermez mesela. Bazılarında widget bile şarj sömürür. Örnek.
bugün telefondaydım 5-6 kere den fazla 5 den 13 lere yükseldi 10 dan 13 lere yükseldi 13 den 11 e kendi kendine random sayılara düştü yükseldi, anlamadım.

Pili kalibre etmek için bir kere tam olarak sıfırla ve telefon kapanana kadar bitir. Sonra da hiç dokunmadan uçak modunda %100’e kadar şarj et. Sonrasında pil göstergesinin düzelmesi beklenir.

Yeni konular

Geri
Yukarı