iPhone 13 şarjı saatte %1 tükeniyor

Sami BAL

Decapat
1 hafta önce Amazon'dan iPhone 13 satın aldım. Pil sağlığı %100 olmasına rağmen telefonu kullanmıyorken saatte %1 şarjı tükeniyor. Geceleri şarja takmıyorum. Wi-Fi açık onun dışında arka planda uygulama yenileme vs. kapalı kullanıyorum ama sabah uyandığımda şarjım %7-8 azalmış oluyor. Sebebi ne olabilir veya normal midir?

Son düzenleme:
Normal. IPhone'ların bataryasını güçlendirmişler herhalde sabah %100'ken alıp bütün gün kullanıyorum akşam bile hala %20 seviyelerinde geziyor.

iPhone bul, icloud yedekleme ve otomatik güncelleme gibi servisler kullanıyor musunuz? Gece otomatik icloud yedeklemesi ve otomatik güncellemeler olur. Bende de 13 var bu gece deneyeceğim.

Ama böyle bir şey eski 6s imde olmuyordu. Hatta şöyle gün içinde kullanmadığımda da iPhone 13 ün şarjı saat başı %1 tükenirken 6s in hiç azalmıyor.

iPhone bul, icloud yedekleme ve otomatik güncelleme gibi servisler kullanıyor musunuz? Gece otomatik icloud yedeklemesi ve otomatik güncellemeler olur. Bende de 13 var bu gece deneyeceğim.
Galiba iCloud yedekleme kullanmıyorum ama diğerlerini kullanıyorum. Sabah denedikten sonra yazmanızı bekliyorum.

Wi-Fi'nin açık olması da yeterli bir sebep değil midir?
Başka kullanıcılara da sordum böyle bir şey olmadığını söylediler. Hatta birçoğunun dikkatini bile çekmemiş.

Ama böyle bir şey eski 6S imde olmuyordu. Hatta şöyle gün içinde kullanmadığımda da iPhone 13'ün şarjı saat başı %1 tükenirken 6S in hiç azalmıyor.

Şimdi iPhone 13 ile iPhone 6'yı karşılaştırıyor musun? Arada kos koca zaman geçmiş. Teknolojik gelişmiş. Ve bunumu dert ediyorsun. Sen ona değil batarya sağlığını koru yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı