iPhone 13'te telefon gürültü engelleme seçeneği yok

Iron

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Herkese merhabalar, iPhone 13 cihazımda ayarlar > erişebilirlik > ses ve görsel kısmında “telefon gürültü engelleme” foksiyonunu açmam gereken kısım gözükmüyor. Fikirlerinizi bekliyorum. Saygılarımla.

57BBD1A6-2B0E-474E-A340-24E913F6CFAD.png

Sanırsam iOS 15 lazım.

12 mini cihazımda telefonda gürültü engelleme seçeneği aktif. AirPods'um da yok. 15.1.1 kullanıyorum.
Demek AirPods’la ilgili değil. Bende de 15.1.1 kurulu ancak anlayamadım.

Sanırsam iOS 15 lazım.
İOS 15.1.1 kurulu.

Bende 11 kullanıcısıyım. Şuan konuya binayen bakayım dedim, bende gözüküyor. Ama 15.0 sürümündeyim. Güncelleme yapmamışım daha. NOT : Böyle bir özellik olduğunu bilmiyordum iphone'da iyi oldu :D Hemen aktifledim. Acaba çok etki ediyor mu gürültü engelleme karşıya giden seslerde.

iPhone 13'lerde görünmüyor. Bir donanım / yazılım çakışması sonucu ortaya çıkan bir problem. Neden? Çünkü "Telefonda Gürültü Engelleme" diye arama yaptırdığınız da bu seçeneğin nerede olsuğunu görüyorsunuz, tıkladığınızda da sizi ilgili menünün altına götürüyor. Ama telefonda gürültü engelleme seçeneği orada görünmüyor. Eğer hiç olmasa orada da bunu göremezdik.

Reddit ve Apple Discussions'da çoğu kişi "Apple sorunun farkında yazılım güncellemesi ile düzeltecektir." yazmış. Büyük ihtimalle bayağı şikayet almışlar ve böyle bir bilgi vermişler bu konuları açanlara.

Özetle beklemek gerekiyor.

Bende de yok. 13 Pro, 15.1.1.
Yabancı forumlarda da bir sürü kişi şikayet etmiş, update gerekli sanırım.
15.2’de umarım düzeltirler.
iPhone 13'lerde görünmüyor. Bir donanım / yazılım çakışması sonucu ortaya çıkan bir problem. Neden? Çünkü "Telefonda Gürültü Engelleme" diye arama yaptırdığınız da bu seçeneğin nerede olsuğunu görüyorsunuz, tıkladığınızda da sizi ilgili menünün altına götürüyor. Ama telefonda gürültü engelleme seçeneği orada görünmüyor. Eğer hiç olmasa orada da bunu göremezdik.

Reddit ve Apple Discussions'da çoğu kişi "Apple sorunun farkında yazılım güncellemesi ile düzeltecektir." yazmış. Büyük ihtimalle bayağı şikayet almışlar ve böyle bir bilgi vermişler bu konuları açanlara.

Özetle beklemek gerekiyor.
Dediğiniz doğru arama kısmında gözüküyor, aslında donanımsal veya yazılımsal olarak var, ancak ufak bir sorun nediyle aktif veya pasif duruma getiremiyoruz. Dediğiniz gibi güncellemeyi beklemek gerekiyor.
Edit: İOS 15.2 geldi, cihazıma yükledim, ancak gürültü engelleme özelliği gelmemişti. Bunun yanı sıra önceden arama kısmında çıkan Telefon gürültü engelleme özelliği de artık aramalar kısmında çıkmamakta.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı