iPhone 13'ten S23'e geçmek mantıklı mı?

Bence mantıksız, kağıt üzerinde S23 daha iyi gözükse de Android ve iOS skalasında ayrı ayrı baktığımızda iPhone 13'ün kamera ve performansı daha iyi. S23'ü satarken iPhone 13 kadar değerini koruyamayacak. Bunları da göz önünde bulundurmak lazım.
Kamerası asla daha iyi değil s23 gece video kaydı olsun gece fotoğrafları olsun zoom fotoğrafı olsun çoğu açıdan daha iyi gündüz çekiminde de eşitler işlemci olarak ise s23 bir üst nesil oluyor iphone 13 e göre

Bence mantıksız, kağıt üzerinde S23 daha iyi gözükse de Android ve iOS skalasında ayrı ayrı baktığımızda iPhone 13'ün kamera ve performansı daha iyi. S23'ü satarken iPhone 13 kadar değerini koruyamayacak. Bunları da göz önünde bulundurmak lazım.
Kamera olarak iPhone 13 daha doğal da performans konusunda anlamadım 😃. İnsanlarda ilginç bir Apple hayranlığı var. Donanım olarak iPhone çoğu zaman Samsung'un gerisinde bence.

Daha iyi dediğiniz kamera karsilasirmalarini bekleriz.
30.000TL bir telefona göre çerçeveleri rezalet derece kötü.

Eğer iPhone 11 ya da 12 kulanıyor olsaydınız gönül rahatlığı ile S23 alın derdim ama iPhone 13'ten S23'e geçilmez.
Nasil? Hangi telefondan bahsettiniz cerceveleri rezalet kotu derken? S23 FE degil S23 modelinden bahsedilmis.

S23 her turlu daha üstün ancak gecmek icin bir sebep yok bence. Arada ciddi fark yok iki telefon arasinda. S24 ya da S23 Ultra dusunulebilir ancak S23'e gecmeye gerek yok bence. Ha soyle bir durum var 13'u satacaksaniz S23 alinca elinize para gecmis olacak. 13 2. el piyasasinda Apple bir cihaz oldugu icin para ediyor sonucta. Oyle bir durumdan dolayi dusunulebilir de aksiyona girmeye gerek yok bence kalin iPhone'da S24 ya da S23 Ultra gibi cihazlara geçmeyecekseniz.

Daha iyi dediğiniz kamera karsilasirmalarini bekleriz.

Nasil? Hangi telefondan bahsettiniz cerceveleri rezalet kotu derken? S23 FE degil S23 modelinden bahsedilmis.

S23 her turlu daha üstün ancak gecmek icin bir sebep yok bence. Arada ciddi fark yok iki telefon arasinda. S24 ya da S23 Ultra dusunulebilir ancak S23'e gecmeye gerek yok bence. Ha soyle bir durum var 13'u satacaksaniz S23 alinca elinize para gecmis olacak. 13 2. el piyasasinda Apple bir cihaz oldugu icin para ediyor sonucta. Oyle bir durumdan dolayi dusunulebilir de aksiyona girmeye gerek yok bence kalin iPhone'da S24 ya da S23 Ultra gibi cihazlara geçmeyecekseniz.
s23 ün de çerçeveli çok kalın gözüme çok batıyor 2 hafta kullanmama rağmen alışamamıştım.Tamam anlıyorum iyi telefon ama iphone 13 ten geçecek kadar iyi değil.

s23 ün de çerçeveli çok kalın gözüme çok batıyor 2 hafta kullanmama rağmen alışamamıştım.Tamam anlıyorum iyi telefon ama iphone 13 ten geçecek kadar iyi değil.
Evet 13'u birakip gecmeye gerek yok da gozunuz iyi degil mi? Cerceveleri oldukca ince cunku. Ozellikle iPhone 13 ve 14 modeline gore.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240318_043701_YouTube.jpg
    Screenshot_20240318_043701_YouTube.jpg
    226,6 KB · Görüntüleme: 34
Bence iki cihazda gayet güzel cihazlar. Yarı yolda bırakmazlar.
Halihazırda iPhone 13'ün varsa bence geçme çünkü gereksiz olur.
Benim fikrim bu yönde. Tabii sen "Android istiyorum" dersen tabii ki işler değişir.

Kamerası asla daha iyi değil S23 gece video kaydı olsun gece fotoğrafları olsun Zoom fotoğrafı olsun çoğu açıdan daha iyi gündüz çekiminde de eşitler işlemci olarak ise S23 bir üst nesil oluyor iPhone 13'e göre

Hocam Zoom, makro çekimler falan bilmem ama normal ana kamera ile çekim yaptığımız zaman iPhone 13 çok ufacık daha iyi çekiyor. (Bunun bir sürü sebebi olabilir benim gördüğüm bu yöndeydi bence ana kameraları eşit denebilir)
Zoom konusunda zaten S23 tokatlar geçer.
Genel olarak kameralara bakarsak S23 kazanır.

Son düzenleme:
Sırf mesaj kasmak için ne kadar bilgisiz varsa yazmış konuya. Beğenmedim atmaktan yoruldum. Şaka gibi. S23 iPhone 14-14 Pro seviyesinde bir telefon. Hiçbir şeyden anlamıyorsanız da en basitinden teknik özellik için Google'a "S23 vs iPhone 13 epey" yazın ve Epey'den bakın. S21 FE çöpü bile iPhone 12'ye denk.

Bekleyip daha üst bir S serisine geçmek bence daha mantıklı olur. S23 daha iyi bir alternatif olsa da eğer elinizdeki iPhone 13 istediğiniz gibi çalışıyorsa gereksiz bir değişiklik olur.

Samsung yeni telefon çıkarttığında gayet avantajlı eskisini getir vs gibi kampanyalar düzenliyor. Bu hem S23 hem de S24 serisinde oldu. Ben olsam S25’i beklerdim zira büyük değişiklikler bekleniyor.

Geri
Yukarı