iPhone 14 Plus kılıf+cam+lens koruma tavsiyesi

Buffy

Hectopat
Arkadaşlar hediye olarak böyle bir telefon aldım. Zarar gelsin istemiyorum, ancak çok fazla kılıf cam vs. kafam iyice çorba oldu. Spigen kılıfları öneriyorlar. Ancak hangi modeli alacağımı bilmiyorum. Şeffaf tercih ediyorum. Bana kılıf, ekran koruyucu ve lens koruyucu önerir misiniz?

Lens koruyucu takmanızı önermiyorum, en kalitesini bile alsanız kamerada bariz bir kalite kaybı yapıyor. 14 kamerasını X kamerasına falan çeviriyor. Ekran koruyucu ve kılıf için bütçe söylerseniz yardımcı olabilirim.

iPhone 14 Plus / iPhone 13 Pro Max Cam Ekran Koruyucu, Spigen Glas.tR Slim HD (1 Adet) | Spigen

https://www.troyestore.com/buff-iphone-14-plus13-pro-max-mat-ekran-koruyucu_212111

Lens koruyucuya gerek yok.

iPhone 14 Plus / iPhone 13 Pro Max Cam Ekran Koruyucu, Spigen Glas.tR Slim HD (1 Adet) | Spigen

https://www.troyestore.com/buff-iphone-14-plus13-pro-max-mat-ekran-koruyucu_212111

Lens koruyucuya gerek yok.
Spigen kendi sitesinde pahalıya satıyor hocam.

Ekran koruyucu olarak bence bu olabilir, takması falan çok kolay oluyor.
Kılıf olarakta bunu öneririm, arkası sert şeffaf olduğu için sararma gibi durumlar olmuyor. Kamera çıkıntısı kamerayı koruyor. Buff kalitesi zaten tartışılmaz.

Kılıf olarakta bunu öneririm, arkası sert şeffaf olduğu için sararma gibi durumlar olmuyor. Kamera çıkıntısı kamerayı koruyor. Buff kalitesi zaten tartışılmaz.
Kendi sitesinden örnek olarak attım. Buff-Spigen markaları harici pek önermiyorum.

Lens koruyucu takmanızı önermiyorum, en kalitesini bile alsanız kamerada bariz bir kalite kaybı yapıyor. 14 kamerasını X kamerasına falan çeviriyor. Ekran koruyucu ve kılıf için bütçe söylerseniz yardımcı olabilirim.
Teşekkür ederim hocam. Bütçe olarak toplam 1000-1500 düşünüyorum.

Çok teşekkür ederim, bakıyorum hemen.

Hocam iki linki de aynı atmışsınız sanırım.

Hocam iki linki de aynı atmışsınız sanırım.
Ahahaha kusura bakmayın hocam karıştırmışım. Ekran koruyucu olarak bunu bırakmıştım, takması falan da kolay uğraşmıyorsunuz hiç, yamuk taktım falan derdi de olmuyor. Kılıf biraz zevk meselesine kaçıyor ama ekran koruyucu olarak kesin bunu alın bence.

Ahahaha kusura bakmayın hocam karıştırmışım. Ekran koruyucu olarak bunu bırakmıştım, takması falan da kolay uğraşmıyorsunuz hiç, yamuk taktım falan derdi de olmuyor. Kılıf biraz zevk meselesine kaçıyor ama ekran koruyucu olarak kesin bunu alın bence.
Önerdiğiniz ikiliyi aldım hocam, teşekkür ederim. Lens koruyucuya gerek olmadığı konusunda emin misiniz? Biraz çekiniyorum.

Önerdiğiniz ikiliyi aldım hocam, teşekkür ederim. Lens koruyucuya gerek olmadığı konusunda emin misiniz? Biraz çekiniyorum.
Hocam tamamen size kalmış. İphone kamera lensleri safir camdan yapılıyor. Çizilmesi kırılması falan çok zor yani. Aldığınız kılıfın kamera çıkıntısı zaten mevcut düşmelerde falan güzel koruyacaktır. Masaya veya başka yüzeye koyduğunuzda da yine kamera çıkıntısı korur. En kaliteli koruyucuyu bile alsanız mühendislerin hesaplamalar yaparak yerleştirdiği safir lenslerin üstüne plastik bir lens koyuyorsunuz. Dolayısıyla kamera kalitesi oldukça düşüyor. Kamera performansı sizin için çok önemli değilse alabilirsiniz. 14'ün mükemmel kamerasını tahminimce X veya XS kamerasına falan dönüştürebilir. Dediğim gibi aldığınız kılıf ile 14'ün kameralarına hasar vermek büyük yetenek olur. Yere düşerken sivri bir alanın falan kameraya denk gelmesi lazım anca öyle kırılabilir o da ufak bir ihtimal. İçim rahat etsin kamera performansı çokta önemli değil diyorsanız alabilirsiniz lens koruyucu.

Bir arkadaşta video olarak açıklamış :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı