iPhone 14 Pro IMEI kaydı ülkeye girilmeden yapılabilir mi?

arifkurudere

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, babam kuveytte yaşıyor çalışıyor, kayıt ücretleri artmadan bir iphone 14 pro almak istiyorum ama telefon türkiyeye girmeden imei kaydettirebiliyor muyum? Malum kayıt ücreti 6k olmadan önce. Neden böyle bi şey istiyorsun diyenler gelmeden önce açıklayayayım, babam şubat ayında gelecek zamlar vs. gelmeden kayıt ettirmek istiyorum.

IMEI kaydı yapabilmeniz için son 3 takvim yılı içerisinde üzerinize telefon kaydı yapmamış olmanız ve son 1 yıl içerisinde yurtdışına çıkış ve giriş yapmış olmanız gerekiyor. Ülkeye dönüşünüzün üzerinden 1 yılı geçmiş ise tekrar yurt dışına gidip gelince yeniden kayıt hakkı kazanıyorsunuz GOOGLE üzerinden alınan bir bilgidir.

Telefonu kimin üzerine kaydettirecekseniz o kişinin yurtdışına giriş-çıkış yapmış olması gerekiyor.

Şimdi şöyle anlatayım, ben gürcistana gittim geçen hafta ancak orada pahalı diye telefon almadım, babam şubat ayında gelicek gidip oradan kuveytten bi telefon alsa bana imei atsa, ben burada kayıt ettirebiliyor muyum? Kendi üzerime pasaportum vs. Var

IMEI kaydı yapabilmeniz için son 3 takvim yılı içerisinde üzerinize telefon kaydı yapmamış olmanız ve son 1 yıl içerisinde yurtdışına çıkış ve giriş yapmış olmanız gerekiyor. Ülkeye dönüşünüzün üzerinden 1 yılı geçmiş ise tekrar yurt dışına gidip gelince yeniden kayıt hakkı kazanıyorsunuz GOOGLE üzerinden alınan bir bilgidir.
Hocam ben bunu sormadım ki, kayıt hakkım var benim sorduğum soru şu, ben yurda giriş çıkış yaptım geçen hafta, babam kuveytten alsa bana imei atsa ben kayıt ettirebilir miyim ettiremez miyim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı