iPhone 14 Pro kapalıyken şarjı gidiyor

AytKrZ02

Kilopat
Akşam 11'da telefonumu şarja taktım ve 95'te bıraktım. Biraz kullandığımda şarj 89 idi. Gece 3'te yattım ve sabah 11'de uyandım. Telefon kendini otomatik uyku moduna aldığından always on display kapalıydı ve şarj %79 olmuştu. Telefonumu alalı 3 hafta oldu. İlk aldığımda telefonumun şarjını bitirmedim. Bu sorun normal midir?

Bir kereliğine mahsus telefon şarjını 100 e kadar şarj edip 0 a düşürün.Pil kendini bir ihtimal kalibre eder.Olmaz ise arka planda yenilemeyi kontrol edin zira 14 serisinde bu denli düşme garip.

Telefon daha 3 haftalık, 1-2 aylık bir süreden sonra anca batarya optimize olur.

Bir kereliğine mahsus telefon şarjını 100 e kadar şarj edip 0 a düşürün.Pil kendini bir ihtimal kalibre eder.Olmaz ise arka planda yenilemeyi kontrol edin zira 14 serisinde bu denli düşme garip.
Hocam bunlar 2010 yılında yapılıyordu, yeni nesil bataryalarda böyle şeyler yok.

Telefon daha 3 haftalık, 1-2 aylık bir süreden sonra anca batarya optimize olur.

Hocam bunlar 2010 yılında yapılıyordu, yeni nesil bataryalarda böyle şeyler yok.

Bir kereliğine mahsus telefon şarjını 100'e kadar şarj edip 0'a düşürün. Pil kendini bir ihtimal kalibre eder. Olmaz ise arka planda yenilemeyi kontrol edin zira 14 serisinde bu denli düşme garip.

Arka planda yenilemede fazla uygulamam varmış bir kapattım bakalım gereksizleri bugün deneyip tekrardan yazıcağım.

Akşam 11'da telefonumu şarja taktım ve 95'te bıraktım. Biraz kullandığımda şarj 89 idi. Gece 3'te yattım ve sabah 11'de uyandım. Telefon kendini otomatik uyku moduna aldığından always on display kapalıydı ve şarj %79 olmuştu. Telefonumu alalı 3 hafta oldu. İlk aldığımda telefonumun şarjını bitirmedim. Bu sorun normal midir?

YouTube'da iOS 16 için pil tüketimi nasıl azaltılır? Videoları var. Oradan yapacağın ayarlarla pil tüketimini normal bir seviyeye getirebilirsin.

Yaptığım araştırmalar sonucunda normal olduğunu anladım o gece sanırsam bir şey indirmeyi açık unutmuşum ondan dolayı o kadar gitmiş iPhone ve diğer cihazların kapalı olduğunda şarj harcaması gayet normalmiş 2 gündür deniyorum ve %3 gerileme oluyor arka plan uygulamalarında azaltım.

Normal hocam.

Geri
Yukarı