iPhone 14 Pro'ya 42.000 TL verilir mi?

Evet, 14 de 13 Pro'nun çipi kullanılıyor, peki Samsung'un Apple gibi bir yazılımı var mı? 14 ile S23 karşılaştırılabilir ama bütçe varsa 14 Pro ile kapışamaz diye düşünüyorum.
Katılıyorum hocam şöyle bir durumda var. Bugün 14 ve S23 alsanız, 7 yıl sonra S23'ü kullanan pek kalmaz, 14 ise hala kullanılır durumdadır.

Bu farkı fiyat olarak ödüyorsunuz işte. Zaten daha demin fotoğrafta gönderdim 1 kendine 1 hükümete alıyor alan kişiler :D

Aynı durumda idim 7'den 14 Pro'ya geçiş yaptım. Ben yurt dışından aldım o yüzden daha uyguna geldi. Hedefim 6 sene kullanmak. (iPhone 7'yi de 6sene kullandım)

Bütçesi olan biri alır güzel telefon.

Aslında bir senede paramızın reel değerinin ne kadar düştüğünü anlatıyor bu rakamlar da neyse burası yeri değil.

Eğer aylık kazancın 25k-30k üzeri ise bence düşünmeden alabilirsin. Düz modellerden farklı olarak 120 hz ekran, a16 çip, daha iyi arka kamera dizilim, allways on display vs. artıları var. Ayrıca dinamik ada bence iyi düşünülmüş bir tasarım. Maddi kazancı iyi olan bir kişi açısından alınabilir bir cihaz. Bence esas soru iphone 14 düz modeli fiyatını hak ediyor mu? veya alınır mı? İşte o soruya ben de bir cevap bulamadım.

Selam. Yıllardır iPhone 7 kullanıyorum artık eskidi ve yeni bir iPhone almak istiyorum. Donanımlara bakınca iPhone 14 Pro çok cazip geliyor ancak pahalı da geliyor. 13 Pro ve Pro Max artık piyasada bulunmuyor olsa bile daha pahalı. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Bana göre çok kaba bir telefon.42000tlye araba aldığımızı hatırlıyorum gerçi araba aldığımız zamandaki Türkiye ile şimdiki Türkiye bir değil.Her neyse 42kya alacağınız iphone yerine 15-20klık bir iphone da işinizi görür bence.

Evet, 14 de 13 Pro'nun çipi kullanılıyor, peki Samsung'un Apple gibi bir yazılımı var mı? 14 ile S23 karşılaştırılabilir ama bütçe varsa 14 Pro ile kapışamaz diye düşünüyorum.
Hayır dostum 14 de 13 Pronun çipini kullanmıyor, direkt olarak düz 13'te bile olan çipi kullanıyor ama 14 Pro-Max modellerinde en son çip kullanılıyor fakat Samsung, S23 serisinde S22 serisinin işlemcisi kullanmıyor direkt olarak tüm seride aynı çip ve aynı özellikler var. S23'te, iPhone 14'te olan bir önceki serinin özellikleir kullanılmadığından dolayı 14 Pro'dan da haliyle daha iyi bir telefon oluyor ve S23-S23+ Plus arasında boyut, batarya ve hızlı şarj farkı var sadece, demek istediğimi anlamışsındır umarım :)

Hayır dostum 14 de 13 Pronun çipini kullanmıyor, direkt olarak düz 13'te bile olan çipi kullanıyor ama 14 Pro-Max modellerinde en son çip kullanılıyor fakat Samsung, S23 serisinde S22 serisinin işlemcisi kullanmıyor direkt olarak tüm seride aynı çip ve aynı özellikler var. S23'te, iPhone 14'te olan bir önceki serinin özellikleir kullanılmadığından dolayı 14 Pro'dan da haliyle daha iyi bir telefon oluyor ve S23-S23+ Plus arasında boyut, batarya ve hızlı şarj farkı var sadece, demek istediğimi anlamışsındır umarım :)
Demek istediğinizi anladım da 13 Pro'nun çipi kullanılıyor, çekirdek farkı vardı zaten çok bir şey yok.

Kendine şunu sor: Bir akıllı telefon gerçekten o meblaları hak ediyor mu?

Etmiyor ancak seçenek yok Samsung ve benzeri telefonların işletim sistemini beğenmiyorum düşüncem ikincel almaktı iPhone 13 Pro temiz bir şey alim deseniz 35 bin civarı bende 35 bin parayı ikinci ele vereceksem üstüne katıp daha iyisini alırım kafasındayım.

Şahsen milyarder bile olsam telefona öyle para vermem. Bilgisayar almaya böbreğimi bile basarım gerekirse ama telefonla pek işim yok. Bence alınmaz.
Siz telefonla çok içli dışlıysanız gayet alınabilir. Samsung vs Apple işine girmeyeceğim, dünyanın en iyi 1. veya 2. telefonu sonuç olarak.

Geri
Yukarı