iPhone 15 batarya sağlığı için otomatik güncellemeler kapatılmalı mı?

bblokee

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdi birkaç yorumda gördüm. Diyor ki bazıları her güncellemeyi yapmayın. Pili öldürüyor da ne alaka onu anlamadım. Siz güncellemeleri neye göre yapıyorsunuz? Otomatik güncellemeleri kapatmalı mıyım?

Arkadaşlar şimdi birkaç yorumda gördüm. Diyor ki bazıları her güncellemeyi yapmayın. Pili öldürüyor da ne alaka onu anlamadım. Siz güncellemeleri neye göre yapıyorsunuz? Otomatik güncellemeleri kapatmalı mıyım?
Bazı kullanıcılar IOS 17 güncellemesini yaptıktan sonra pil sağlığının ciddi derecede düştüğünü söylüyor. Gelen diğer güncellemelerde düzeltmişler ama IOS 16'daki gibi uzun süre gitmiyormuş dediklerine göre.

O dediğiniz eski modeller için geçerli. Yeni özellikler geldikçe eski modellerin ekran süresi kısalıyor, 15 güncel bir model olduğu için güncelleyin.

O dediğiniz eski modeller için geçerli. Yeni özellikler geldikçe eski modellerin ekran süresi kısalıyor, 15 güncel bir model olduğu için güncelleyin.
Bana pil sorununu söyleyen kişi zaten iPhone 15 Pro kullanıyordu.

Yine de bence güncellemeleri yapın. Pil sağlığı düşse de düşmese de bu güncellemeler telefonunuzun güvenliği için gerekli.

Hocam şöyle ki elde herhangi bir ispat, kanıtlanmış bir şey yok buraya atamıyorum o yüzden. Özetle bunun sebebi planlı eskitme. Batarya gibi tek işlevi telefona enerji vermek olan bir parçanın neyini planlı eskitsin gibi düşünebilirsiniz, haklısınız da ama var bu durum. Otomatik güncelleme yaptıkça hızlıca eriyecektir. O yüzden kapatmalısınız. Eğer gerek cihaz performansında gerekse şarj sürenizde bir sıkıntı yoksa şu anki sürümde şu an o sürümde kalmalı. Tercih sizin kimisi alırım güncellerim atarım çöpe mantığında. Güncelledikçe kameranın da eskisi gibi çekmediği gerçeği var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı