iPhone 15 pil sağlığı yüzdesi 96'ya düştü

fiesta212

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar iPhone 15 model telefon kullanıyorum pil sağlığım 6 ayda %96 ya düştü sizce normal mi endişelenmeli miyim Apple ayde yüzde 1 ile 2'ye normal diyorlar yorumlarınızı bekliyorum.

Pil sağlığı, pil döngüsüne göre verilir. Eğer çok fazla şarjı 0-100 ederseniz ömrü azalır. %96 gayet iyi bir değer, %85 e kadar kafanızı takmanıza gerek yok. Sadece şarjınızın ömrü kısaldığından artık %100 değil %96 ya kadar dolmuş gibi kullanıcaksınız diyor. Pil döngüsü 500 den sonra zaten %85 altına iniyor, 500 de zaten 0-100 dediğimiz zaman ortalama 1-1.5 yıla tekabül ediyor.

Yani siz iyi bile kullanmışsınız.

Bir sorun oluşmaz bence benim telefonumda iPhone 1 ayda ortalama %2 düşüyor bir sorun yok.

Arkadaşlar iPhone 15 model telefon kullanıyorum pil sağlığım 6 ayda %96 ya düştü sizce normal mi endişelenmeli miyim Apple ayde yüzde 1 ile 2'ye normal diyorlar yorumlarınızı bekliyorum.
Orijinal adaptör kullanıyor musun? Şarj aralığın neler? Şarjda telefonla oynuyor musun?

Orijinal yüzde 20 yüzde 80 ayarında kullanıyorum oyun oynamıyorum.
Orijinal adaptör ile 20-100 aralığında kullanıp, şarjda telefon ile oynamadıktan sonra herhangi bir zararı yok. Bu şekilde pil sağlığı %80’in altına düşene kadar kafana takmana gerek yok. Eğer hızla düşmeye devam ederse batarya ile alakalı bir sorundur. Servise danışırsın o halde.

Aynen öyle telefonu %100'e kadar şarj etmek var iken neden sürekli 80'e gelince çıkaracaksın bunu oturup takip etmek bile ayrı bir manyaklık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…