iPhone 15 pil sağlığı yüzdesi 96'ya düştü

fiesta212

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar iPhone 15 model telefon kullanıyorum pil sağlığım 6 ayda %96 ya düştü sizce normal mi endişelenmeli miyim Apple ayde yüzde 1 ile 2'ye normal diyorlar yorumlarınızı bekliyorum.

Pil sağlığı, pil döngüsüne göre verilir. Eğer çok fazla şarjı 0-100 ederseniz ömrü azalır. %96 gayet iyi bir değer, %85 e kadar kafanızı takmanıza gerek yok. Sadece şarjınızın ömrü kısaldığından artık %100 değil %96 ya kadar dolmuş gibi kullanıcaksınız diyor. Pil döngüsü 500 den sonra zaten %85 altına iniyor, 500 de zaten 0-100 dediğimiz zaman ortalama 1-1.5 yıla tekabül ediyor.

Yani siz iyi bile kullanmışsınız.

Arkadaşlar iPhone 15 model telefon kullanıyorum pil sağlığım 6 ayda %96 ya düştü sizce normal mi endişelenmeli miyim Apple ayde yüzde 1 ile 2'ye normal diyorlar yorumlarınızı bekliyorum.
Orijinal adaptör kullanıyor musun? Şarj aralığın neler? Şarjda telefonla oynuyor musun?

Orijinal yüzde 20 yüzde 80 ayarında kullanıyorum oyun oynamıyorum.
Orijinal adaptör ile 20-100 aralığında kullanıp, şarjda telefon ile oynamadıktan sonra herhangi bir zararı yok. Bu şekilde pil sağlığı %80’in altına düşene kadar kafana takmana gerek yok. Eğer hızla düşmeye devam ederse batarya ile alakalı bir sorundur. Servise danışırsın o halde.

Orijinal adaptör ile 20-100 aralığında kullanıp, şarjda telefon ile oynamadıktan sonra herhangi bir zararı yok. Bu şekilde pil sağlığı %80’in altına düşene kadar kafana takmana gerek yok. Eğer hızla düşmeye devam ederse batarya ile alakalı bir sorundur. Servise danışırsın o halde.
Aynen öyle telefonu %100'e kadar şarj etmek var iken neden sürekli 80'e gelince çıkaracaksın bunu oturup takip etmek bile ayrı bir manyaklık.

Geri
Yukarı