iPhone 15 Pro Isınma Sorunu ile Gündemde

Always on Display'i öven kim? Etrafımdaki kimse de kullanmıyor ayarlardan kapatıyor.
Type-C'de övülecek bir durum yok. Ben şahsen A17Pro işlemcisinin muazzam performansını beğendim en çok. Artık resmen bir konsol gibi televizyona bağlayıp kontrolcü ile oyun oynama imkanı var. Peki S23 Ultra'da gelen yenilikler neydi sayabilir misin?
Snapdragon 8 Gen 2 gibi canavar bir çip geldi.
200MP bir sensör geldi.
Sistemde genel olarak kamera kalitesinde ciddi artışlar yapıldı.

Her türlü 14 serisinden iyi çekiyor kabul edin.

Konsol gibi bağlayıp oynamak peki size övünç kaynağı mı oluyor?
Komiksiniz ya.

Apple SAmsung tartışmayı yapmak bilmiyorum ama hakikaten boş iş.
Bırakalım herkes kendi ne kullanmak istiyorsa kullansın. Ama eleştirisini yapacaksa da yapsın.

Ben 9 senelik Samsung kullanıcısıyım. Hangi cihazın ne zaman çıktığını, rakip modellerinin de ne olduğunu bilirim. Sen beni çok cahil sanmışsın hocam. @MessininFedaisi

Demeye çalıştığım şey şu.
Android cihazlarda tasarım değişse de her zaman yeni teknolojiler gelir.
Ciddi değişiklikler her zaman yanında bir hediye gibidir.

Apple 4 senedir aynı tasarım çizgisini koruyup adamakıllı geliştirmeler yapmadan bir de üstüne Android cihazlarda yıllardır kullanılan özellikleri devrim gibi pazarlıyor.

Always on display S6 serisinden beridir vardı. (en az 8 sene.)
iPhone 14 ile geldi ama ne oldu bir devrim, yenilik.

Type-C portunu aşağılıyordunuz 7 yıldır kullanılan teknolojiyi siz getirince yeniden devrim oldu ama değil mi?

Bir tek siz akıllısınız Apple kullanıcıları. Hiç kimse kusura bakmasın.
Apple'ı her zaman eleştirdiğim tek konu bu.

Ağırlıktan kısmak için soğutmayı kötüleştirmek de hakikaten bir mühendislik harikası.

Saçmalığını okurken çok güldüm.

1695925853127.png

1695925883203.png

Tasarım konusunu bir kenara bırakayım. S22 Ultra ve S23 Ultra arasında gram fark yok işlemci ve çok küçük iğleştirmeler dışında. Emin ol Apple da Avrupa Birliği zorunlu tutmasaydı Type-C yerine lightning 3.0 gibi bir şey çıkarırdı. Son 4 serinin Pro modellerinde ciddi farklar var. 13-14 (düz modeller) arasında fazla fark yok sadece.

Saçmalığını okurken çok güldüm.

Eki Görüntüle 1960452

Eki Görüntüle 1960454

Tasarım konusunu bir kenara bırakayım. S22 Ultra ve S23 Ultra arasında gram fark yok işlemci ve çok küçük iğleştirmeler dışında. Emin ol Apple da Avrupa Birliği zorunlu tutmasaydı Type-C yerine lightning 3.0 gibi bir şey çıkarırdı. Son 4 serinin Pro modellerinde ciddi farklar var. 13-14 (düz modeller) arasında fazla fark yok sadece.
Peki iPhone 15 için ne demeli?
Milimetrik tasarım oynaması yaptık, ağırlıktan kısmak için performans düşürdük.

Snapdragon 8 Gen 2 gibi canavar bir çip geldi.
200MP bir sensör geldi.

Komiksiniz ya.

Apple SAmsung tartışmayı yapmak bilmiyorum ama hakikaten boş iş.
Bırakalım herkes kendi ne kullanmak istiyorsa kullansın. Ama eleştirisini yapacaksa da yapsın.
200 megapiksel kameranın o cihazın ekranında hiçbir işe yaramadığını biliyorsundur umarım. S23U ekranının gösterebildiği piksel 4.5 MP gibi bir değere tekabul ediyor. Apple ın 48 MP kamerası içinde aynısı geçerli. O kamera zoom yapıyor cahil diyeceksende o 100X zoomu yapan kamera 10 MP. Kağıt üzerindeki özelliklerden bir şey anlayamazsın.

200 megapiksel kameranın o cihazın ekranında hiçbir işe yaramadığını biliyorsundur umarım. S23U ekranının gösterebildiği piksel 4.5 MP gibi bir değere tekabul ediyor. Apple ın 48 MP kamerası içinde aynısı geçerli. O kamera zoom yapıyor cahil diyeceksende o 100X zoomu yapan kamera 10 MP. Kağıt üzerindeki özelliklerden bir şey anlayamazsın.
Tamam işte Apple kullanıcısı olarak sizin cihazlardaki bu durumun farkına varmanız harika. Samsung'da olan durumu zaten biliyorum ben, bunu anlatmak için kendinizi yormanız beni üzdü.
200MP iyi cart curt muhabbeti zaten olmamalı. Gereksiz sensör ve megapiksel boyutuna karşıyım.
Ancak pixel bining teknolojisini iyileştirmişlerse kağıt üstünde de olsa kalitede artış yapmış olabilir.

Burada kesinkes konuşmuyorum. Çünkü bu cihaz elimde yok.
S21 kullanıcısıyım.

Peki iPhone 15 için ne demeli?
Milimetrik tasarım oynaması yaptık, ağırlıktan kısmak için performans düşürdük.

5X optik Zoom (S23 ultrada 10X var diyeceksen, 14pm ile karşılaştırıyorum) U2 çip USB Type-C titanyum malzeme arttırılmış ekran gövde oranı bekleme modunda kapanmama A17 çip ile 1 yıl ek güncelleme desteği RTX desteği 6 çekirdekli GPU akıllı HDR 5 5X optik Zoom'da gece modu ve derinlerde olan özellikler. Şimdi sen bana çip dışında S22U-S23u karşılaştırması yap bakalım.

Tamam işte Apple kullanıcısı olarak sizin cihazlardaki bu durumun farkına varmanız harika. Samsung'da olan durumu zaten biliyorum ben, bunu anlatmak için kendinizi yormanız beni üzdü.
200MP iyi cart curt muhabbeti zaten olmamalı. Gereksiz sensör ve megapiksel boyutuna karşıyım.
Ancak pixel bining teknolojisini iyileştirmişlerse kağıt üstünde de olsa kalitede artış yapmış olabilir.

Burada kesinkes konuşmuyorum. Çünkü bu cihaz elimde yok.
S21 kullanıcısıyım.
Peki konu kapanmıştır iyi sosyaller.

Snapdragon 8 gen 2 gibi canavar bir çip geldi.
200MP bir sensör geldi.

Komiksiniz ya.

Apple Samsung tartışmayı yapmak bilmiyorum ama hakikaten boş iş.

Aynı telefonun içine yeni bir işlemci koymuşlar. Snapdragon 8 gen 1 zaten rezaletti o yüzden ben onu da yenilik saymam. Ayrıca konsol gibi bağlayıp oyun oynamak tabii ki çok büyük bir olay. Hangi telefonla asasin Creed Mirage oynayabilirsin? Hangi telefonla Call of Duty Mobile'i ultrada 120FPS ile televizyondan kontrolcü ile oynayabilirsin? Zaten Android'lerde kontrolcü kullanımında da sıkıntı oluşuyor bazen. Ayrıca Samsung telefonların kameraları hala sarsıntıda net çekim yapamıyor. Daha dün babamın 14 Pro'su ile dönerek fotoğraf çektim ve gayet netti. 200MP sensör dediğiniz ne acaba onu merak ettim. Ana kamera 200MP oldu ondan mı bahsediyorsunuz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı