Çözüldü iPhone 15 Pro Max telefonda fotoğraflar çok yer kaplıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Duygu1

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus RTX 3070 v2 OC | AMD Ryzen 5 7600x | Corsair 2x16 5200 Mhz + MacBook Pro M3
Meslek
Bahçeşehir Üni Mimarlık
Selamlar, ben 15 Pro Max 256 GB kullanıyorum ve telefonumda 1.130 fotoğraf, 667 video var. Toplamda 95GB yer kaplıyor telefonda ve bu bana fazla geldi. Fotoğraf ve videoların harcadığı yeri nasıl azaltabilirim acaba?

Çözüm
Ayarlardan kameraya girip video kaydı kısmına girerseniz orada yazıyor zaten videoların ne kadar depolama harcadığı ona göre düşürürsünüz (4K 60FPS ise 1080p 60FPS yaparsınız örneğin).
Onu açarsanız fotoğrafları telefonunuzda taşımak yerine iCloud depolamasında taşır fotoğrafları açtığınızda internetten yükler sonra tekrar iclouda atar telefonunuzda yer kaplamaz.
Anladım çok teşekkür ederim.

5X telefotoyla cekmezsen normaldede blurlanir lens boyutu ve megapiksele bagli.

Reis bir sen akıllısın 5X telefotoyu ona göre koydular herhalde 14 Pro'da 3X telefoto var demek ki 3Xe kadar telefotoya ihtiyaç duymuyor aynı şekilde 15 Pro da öyle. Eline bir 15 Pro Max al çek video 1080p 60FPS'de 5Xe kadar bak bakayım blurlanıyor mu?

Reis bir sen akıllısın 5X telefotoyu ona göre koydular herhalde 14 Pro'da 3X telefoto var demek ki 3Xe kadar telefotoya ihtiyaç duymuyor aynı şekilde 15 Pro da öyle. Eline bir 15 Pro Max al çek video 1080p 60FPS'de 5Xe kadar bak bakayım blurlanıyor mu?
Ne demeye çalışıyorsunuz? Elimde 15 Pro Max var zaten sürekli deneyebildiğim bir tane. Sen 5X telefoto lensine geçmediğin sürece 5X kayıpsız zoom yapamazsın. Telefon bilgin yok bari konuşma. Normal videoyu zoomlayıp nasıl 5X telefoto kalitesi bekliyorsun?

Optik zoom genelde tercih etmiyorum fotoğraf kırpmayı daha çok tercih ediyorum nolursa olsun zoom işin içine girince kalite düşer gibi geliyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı