iPhone 15 Pro telefonu IMEI kaydı olmadan kullanırsak ne olur?

Basar.png

Hectopat
Yer
Kocaeli İzmit
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 5700X
ASUS TUF GeForce RTX2060 GAMING OC 6GB GDDR6 192Bit DX12
Corsair Vengeance RGB PRO 16GB (2X8GB) 3600Mhz CL18 1.35V DDR4
Asus Prime B450M-K II Amd B450 DDR4 4400 MHz (OC) Am4 mAtx
COOLER MASTER MASTERLIQUID ML120L V2
SilverStone PS15 PRO SST-PS15B-PRO 3
Cooler Master 750W MWE V2 80+ Bronze
-----------------------------------------------------------------------------------------
Dell Latitude 7490 – Intel i7 8650U 32GB RAM 500SSD
Meslek
Hyundai Assan Otomobil Fabrikasında User Support
Arkadaşlar selam,

Bildiğiniz gibi 15 Pro cihazında 2 tane fiziksel SIM yuvası var ve bu da e-SIM ile beraber toplamda 3 adet IMEI'i olduğu anlamına geliyor cihazın.

Şimdi benim merak ettiğim bir konu var. Bu IMEI'lerin her birinin 120 gün kullanım süresinin olduğunu varsayarsak biri bittiğinde diğerini hattı geçirsek 360 gün kullanım süresi oluyor cihazın (yıl içerisinde 5 gün çok önemli değil yedek telefonu kullanırız 5 gün kullanırız bir yedek telefon :D). Yeni yıla geçtiğimizde ise bu IMEI'lerin hepsi sıfırlanıyor ve hepsinin tekrardan 120 gün kullanım süresi oluyor.

Şimdi teoride kulağa mantıklı gelse de en azından bana, uygulamada sizce ne gibi sıkıntılar olabilir? Artıları, eksileri neler olur bunlarla ilgili yorumlarınız nelerdir?

Cevaplarınız için teşekkür ederim şimdiden.

Arkadaşlar selam,

Bildiğiniz gibi 15 Pro cihazında 2 tane fiziksel SIM yuvası var ve bu da e-SIM ile beraber toplamda 3 adet IMEI'i olduğu anlamına geliyor cihazın.

Şimdi benim merak ettiğim bir konu var. Bu IMEI'lerin her birinin 120 gün kullanım süresinin olduğunu varsayarsak biri bittiğinde diğerini hattı geçirsek 360 gün kullanım süresi oluyor cihazın (yıl içerisinde 5 gün çok önemli değil yedek telefonu kullanırız 5 gün kullanırız bir yedek telefon :D). Yeni yıla geçtiğimizde ise bu IMEI'lerin hepsi sıfırlanıyor ve hepsinin tekrardan 120 gün kullanım süresi oluyor.

Şimdi teoride kulağa mantıklı gelse de en azından bana, uygulamada sizce ne gibi sıkıntılar olabilir? Artıları, eksileri neler olur bunlarla ilgili yorumlarınız nelerdir?

Cevaplarınız için teşekkür ederim şimdiden.

Sadece arama yapamazsınız o kadar normal olarak kullanabilirsiniz.

Türkiye ve Avrupa’da satılan iPhone 15 modellerinde 1 adet fiziksel sim, 1 adet e-sin mevcut telefonda.

Selamlar,

Arkadaşlar düz 15'den bahsetmiyorum evet 15'de tek sim kart yuvası var ancak pro modelinde fiziksel olarak çift sim kart yuvası var.
2 fiziksel sim + ESIM olan bir iphone modeli yok. Avrupa modeli olan A3102 modelinde 1 adet fiziksel 1 adet esim mevcut. Çin modeli olan A3104 modelinde çift fiziksel sim mevcut.

Apple çift sim derken e-sim ile çift sim desteği veriyor. Çin modelinde 2 adet fiziksel sim mevcut. Yukarıda da belirttiğim gibi Türkiye'de ve Avrupa modellerinde 1 e-sim 1 fiziksel sim, Amerika modelinde çift e-sim bulunuyor. Yani 2 fiziksel 1 e-sim özelliği bulunduran bir iPhone modeli yok. 3 hat desteği hiç bir ülkede veya modelde yok.

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim,
Çift sim kart özelliği olarak yansıttıkları için ben çift fiziksel sim bir tane de e sim toplamda 3 tane imei var cihazlarda diye düşünmüştüm bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı