iPhone 15 Pro vs iPhone 15 Pro Max vs Samsung Galaxy S24 Ultra

Her iki telefonda üst seviye cihazlar. Burada önemli olan konu sizin hangi ekosistemi tercih edeceğiniz. Ben S23 Ultra ve 14 Pro Max sahibiyim. 14 PM ile başlayıp sonrasın da S23 Ultra kullandıktan sonra tekrardan 14 PM’ye geri döndüm. Samsung kamera konusun da her ne kadar yapay zeka ile çok iyi işler çıkarsa da kötü işler çıkardığı da çok oluyor. Yazılar fazlasıyla net ama renkler gerçeklikten uzak. Bir diğer sevmediğim konu ise parmak izi kırılmaz cam ile birlikte kullanılmıyor. Bildiğiniz sert plastik bir koruyucu ile kullanmak zorunda kalıyordum. Maalesef yüz tanıması İPhone X’le bile kıyaslanamaz. Bildiğim kadarıyla S24 Ultra da bununla ilgili bir gelişme yok. iPhone yüz tanıması parmak izinden çok daha iyi çalışıyor. Günün sonunda S23 Ultra’yı satmaya karar verdim. Satıp tekrardan bir İPhone alıp eşime vereceğim. Genelde insanlar İPhone cihaz kullananları hava olsun diye kullandıklarını düşünür. Ben onlardan değilim. Telefon masada değil cebimde olur. Bence insanlar hava olsun diye İPhone kullanmıyorlar. iPhone değerli olduğu için kullanıyorlar. Bu gün Samsung’un kendi değişim kampanyasın da İPhone 12 Pro Max ile S23 Ultra’nın fiyatı aynı. Samsung bile İphone’nin daha değerli olduğunu biliyor. Peki biz neden sonradan değeri düşecek bir telefonu kullanalım? Benim size tavsiyem bütçeniz el veriyor ise İPhone 15 PM almanız. Nasıl olsa memnun kalmazsanız satar S24 Ultra’yı rahatlıkla alabilirsiniz.
Evet size de hak veriyorum. Ondan dolayı ikisi arasında kaldım. Acaba başka bir sistem denesem mi? diye düşünmüyor değilim.

Ben Android'den devam etmeyi planlıyorum bir aksilik olmazsa. Şimdi abim gelip bir anda elimde IP13 tutuşturursa kullanırım orası ayrı ama Android'deki flexibility IOS'ta yok. O beni bozuyor.
Evet bu konu da doğru. Kullanıcısını kısıtlıyor. Android gibi değil. Kullanmadığım için bilemiyorum ama belki de kısıtlaması iyi bir şey.

Evet size de hak veriyorum. Ondan dolayı ikisi arasında kaldım. Acaba başka bir sistem denesem mi? Diye düşünmüyor değilim.

Evet bu konu da doğru. Kullanıcısını kısıtlıyor. Android gibi değil. Kullanmadığım için bilemiyorum ama belki de kısıtlaması iyi bir şey.

Bilinçli bir kullanıcı isen kısıtlama işe yarıyor da, atıyorum Revanced'dır, AeroInsta ve aerotwitter kullananlar için iOS ciddi bir engel oluyor. IOS'un gereksiz uygulamaları nedir bilemem ama Android'de hava durumu ve asistan gibi şeyleri ROM'la vs daha senkronize ve daha az sistem yorucu şekilde kullanabiliyoruz bir de. Ayrıca ciddi bir performans artışı da sağlıyor.

Evet size de hak veriyorum. Ondan dolayı ikisi arasında kaldım. Acaba başka bir sistem denesem mi? diye düşünmüyor değilim.

Tecrübe etmeniz sizin için de daha iyi olur. En azından kendiniz eksi artı yönlerini daha iyi görürsünüz. Her insanın deneyimi aynı olmayabilir. iOS Android kadar dolu değil. Android kullandığım zamanlar YouTube Premium kullanmazdım. Spotify’a para vermezdim. Genelde Apk kullanırdım. Bazen uygulamaların modlu versiyonlarını indirirdim. Bunların hiçbirine şu an ihtiyacım yok. O yüzden İOS’un kısıtlamarı bir şey ifade etmiyor. Aslında bakarsanız zaten bir telefona bu kadar anlam yüklemenin bir anlamı da yok. Sosyal medya da gezmek, arama, mesajlaşma ve oyun için kullanıyoruz genelde. Kamera konusun da zaten her iki cihazda çok iyi. Benim için maddiyat bunların hepsinden önce gelir. Parayı kolay kazanmıyoruz. Yarın bir gün acil paraya ihtiyacım olduğunda bana neredeyse zarar ettirmeyecek hatta kâr bile ettirebilecek bir cihazı seçmek bana daha mantıklı geliyor.

Hocam şunu hatırlatayım ayrıca, eğer garantiye takılmazsanız kapalı kutu S23 ultralar 25 kapalı kutu S24 ultralar 35 civarı a bulunuyor. Server IMEI kaydı 5 TL. Ben je di S23 ultramı kayıt dahil 30TL'ye almıştım. Güncelleme, hat kapama vb olmuyor. 3 distum daha benim aldığım yerden aldı sonra onlarda da sorun yok.

Hocam şunu hatırlatayım ayrıca, eğer garantiye takılmazsanız kapalı kutu S23 ultralar 25 kapalı kutu S24 ultralar 35 civarı a bulunuyor. Server IMEI kaydı 5 TL. Ben je di S23 ultramı kayıt dahil 30TL'ye almıştım. Güncelleme, hat kapama vb olmuyor. 3 distum daha benim aldığım yerden aldı sonra onlarda da sorun yok.
Ben de daha önce IMEI atılmış telefon kullandım, bir çok kez sorun yaşadığım için artık orjinal telefon dışında kullanmayı tercih etmiyorum.

Tecrübe etmeniz sizin için de daha iyi olur. En azından kendiniz eksi artı yönlerini daha iyi görürsünüz. Her insanın deneyimi aynı olmayabilir. iOS Android kadar dolu değil. Android kullandığım zamanlar YouTube Premium kullanmazdım. Spotify’a para vermezdim. Genelde Apk kullanırdım. Bazen uygulamaların modlu versiyonlarını indirirdim. Bunların hiçbirine şu an ihtiyacım yok. O yüzden İOS’un kısıtlamarı bir şey ifade etmiyor. Aslında bakarsanız zaten bir telefona bu kadar anlam yüklemenin bir anlamı da yok. Sosyal medya da gezmek, arama, mesajlaşma ve oyun için kullanıyoruz genelde. Kamera konusun da zaten her iki cihazda çok iyi. Benim için maddiyat bunların hepsinden önce gelir. Parayı kolay kazanmıyoruz. Yarın bir gün acil paraya ihtiyacım olduğunda bana neredeyse zarar ettirmeyecek hatta kâr bile ettirebilecek bir cihazı seçmek bana daha mantıklı geliyor.
Zarar ettirmiyor yeri gelince kar bile ettirdiği oluyor, acil durumlarda elden çıkarmak daha kolay. Dediğiniz gibi bir durumda yapılabilir. Bakalım ne olacak?

Ben de daha önce IMEI atılmış telefon kullandım, bir çok kez sorun yaşadığım için artık orjinal telefon dışında kullanmayı tercih etmiyorum.

Zarar ettirmiyor yeri gelince kar bile ettirdiği oluyor, acil durumlarda elden çıkarmak daha kolay. Dediğiniz gibi bir durumda yapılabilir. Bakalım ne olacak?
Hocam ne karar verdiniz hangisi daha mantıklı geliyor size bende telefon arastıriyorjm benimde kafa karışık iPhone elbetteki iyi ama android kullandım yıllarca onun için napsam neysem bilmiyom

Hocam ne karar verdiniz hangisi daha mantıklı geliyor size bende telefon arastıriyorjm benimde kafa karışık iPhone elbetteki iyi ama android kullandım yıllarca onun için napsam neysem bilmiyom
Ben Iphone 15 Pro Max aldim ama tam karar veremedim. Biraz daha kullanacağım. Ona gore ilerleyecegim. Iphone'u satip, S24 Ultra veya OnePlus 12 alabilirim yada Iphone ile devam edebilirim. Biraz uzun kullanacagimki Iphone'dan yana bir sorunum yada tereddutum kalmasin.

iPhone 15 Pro Max alıp geçin. 1 haftaya ben de alıp geçeceğim. iPhone 5S'ten beri iPhone kullanıyorum ve iPhone 6'yı şuanda annem halen kullanıyor. Bugün farklı bir telefona geçirdim onu da. 10 yıl çalıştı ve halen de çalışıyor iPhone 6. Böyle bir Android bulamazsınız. Ayrıca az bir para değil Samsung alıp çöpe atmayın parayı. Yarın bir gün satacak olursanız iPhone altın gibidir.

Ben Iphone 15 Pro Max aldim ama tam karar veremedim. Biraz daha kullanacağım. Ona gore ilerleyecegim. Iphone'u satip, S24 Ultra veya OnePlus 12 alabilirim yada Iphone ile devam edebilirim. Biraz uzun kullanacagimki Iphone'dan yana bir sorunum yada tereddutum kalmasin.
Hayırlı olsun nasıl tel iyi mi alıştınız mı

Geri
Yukarı