Galaxy S24 Ultra vs iPhone 15 Pro Max

Bütçe
75.000 TL

clane.spoth

Centipat
Daha fazla  
Biliyorum çok kez benzer konu açıldı fakat kendime göre detay vererek aklımdakileri belirtmek istiyorum.

Yıllarca orta seviye Samsung telefon (Galaxy A50) kullanan bir insan olarak bu zamana kadar hiç iPhone kullanmadım. Elimdeki telefon Galaxy A50 (2019 çıkışlı cihaz) ve ocak 2020'de satın aldığımdan beridir aktif olarak kullanıyorum. Codm gibi ağır grafikli oyunlar da oynadım, günlük işlerde aktif olarak da kullandım. 4.5 yılı doldurmama rağmen hala 4 saatten fazla ekran süresi veriyor ve hiçbir şekilde kasma donma yaşamıyorum. S24 Ultra çıkana kadar iPhone 15 Pro Max almayı planlıyordum fakat Galaxy S24 Ultra incelemelerini ve 15 Pro Max ile karşılaştırmalarını görünce S24 Ultra'nın bariz önde olduğunu görüyorum ve S24 Ultra almaya karar verdim. İkisi de 7 yıllık yazılım güncellemesi desteği veriyor ve iki cihaz da çok güçlü cihazlar. iPhone 15 Pro Max alırsam peşin 85.000 TL verecek durumda değilim. O yüzden yurt dışı olarak alabilirim ve sonrasında pasaport kaydını yaptırabilirim. S24 Ultra alırsam Türkiye cihazı olarak peşin almayı düşünüyorum.

Sizce 70.000 TL verip Türkiye garantili 12/512 GB S24 Ultra mı yoksa yurt dışı iPhone 15 Pro Max mi almalıyım? (birkaç ay sonra pasaport kaydını yaptıracağım).

Genel olarak fiyat, performans, ileriye dönüklülük ve özellik açısından değerlendirip tavsiye verir misiniz?

Kendim alacak olsam iPhone tercih ederim çünkü Android sevmiyorum yıllardır da kullanmadım. Burada biraz ne amaçla kullanacağım, neyi seviyorum, Android'den ya da Samsung'dan memnun muyum onu düşünerek seçim yapmak gerekli. Yıllardır Samsung kullanmışsınız ayrıca iPhone için yurtdışı almanız gerekmiş yani S24 Ultra sizin açınızdan kesinlikle daha mantıklı duruyor.

İki telefon da harikulade denecek seviyede ve ikisi de üzmez seni. Kamera ve donanımdan ziyade senin bakman gereken kısım yazılım. Hangisinde rahat ediyorsan onu alman gerek ben şahsen 15pm kullanıyorum. Ama bana 13 mü S24 Ultra mı dersen ben yine iPhone 13'ü seçerim çünkü Android'i sevmiyorum.

Geri
Yukarı