iPhone 15 Pro | Yılbaşında Objektifime Yansıyanlar

365436

Hectopat
Makaleler
18

Ana Kamera 4K 12MP HDR

IMG_1007.jpg

Ana Kamera HDR - 48 MP - RAW

IMG_1013.jpg

4K 12MP HDR - Night Mode - Dolby Vision

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4K 48 MP HDR - Night Mode - Darkened - Dolby Vision

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Ama Samsung'da 100X Zoom var'cılar gelir şimdi. :D şu kaliteye bak. Gözlerim bayram etti.

S23'u ile de aynı deneyim elde edilebiliyor Zoom kalitesi değil olay iPhone isteyen iPhone alır Samsung isteyen Samsung. Hangi tarzı seviyorsanız onu alın. Ama resimler kaliteli çıkmış gerçekten güzel.

S23'u ile de aynı deneyim elde edilebiliyor Zoom kalitesi değil olay iPhone isteyen iPhone alır Samsung isteyen Samsung. Hangi tarzı seviyorsanız onu alın. Ama resimler kaliteli çıkmış gerçekten güzel.
12 MP'de Gece olmasının da etkisi ile ki fotoğraf da henüz işlenmemiş iken biraz gren var. 48 MP RAW modda böyle bir problem yok. Aşağıya bakarsanız ışık ile karanlık arasında güzel bir keskinleştirme yapılmış. Havai fişek hareketli ve karanlık arkaplanda uzaktan yapılan bir çekim olmasına rağmen RAW beni tatmin etti. Yine de Videoları daha çok sevdim gibi. Videolar gerçekten güzel çıktı bence, özellikle mikrofon kalitesi olarak çok tatmin oldum. Orada olan birisi olarak AirPods ile ANC açık şekilde dinlerken etraftaki tüm sesleri çok net duyabiliyorum. Spatial Kamera Mikrofonu başarılı.

Screenshot 2024-01-08 at 4.43.50 pm.png

Screenshot 2024-01-08 at 4.43.56 pm.png

Son düzenleme:
12 MP'de gece olmasının da etkisi ile ki fotoğraf da henüz işlenmemiş iken biraz gren var. 48 MP RAW modda böyle bir problem yok. Aşağıya bakarsanız ışık ile karanlık arasında güzel bir keskinleştirme yapılmış. Havai fişek hareketli ve karanlık arka planda uzaktan yapılan bir çekim olmasına rağmen RAW beni tatmin etti. Yine de videoları daha çok sevdim gibi. Videolar gerçekten güzel çıktı bence, özellikle mikrofon kalitesi olarak çok tatmin oldum. Orada olan birisi olarak AirPods ile ANC açık şekilde dinlerken etraftaki tüm sesleri çok net duyabiliyorum. Spatial kamera mikrofonu başarılı.

Eki Görüntüle 2078066Eki Görüntüle 2078067

Gerçekten güzel çıkmış hayırlı olsun ama kesinlikle 12MP kurtarmıyor çekim yapılacaksa 48MP çok daha iyi. Videolar zaten iyi.

Ama Samsung'da 100x zoom var'cılar gelir şimdi. :D Şu kaliteye bak. Gözlerim bayram etti.

S23 Ultra bazı senaryolarda iPhone 15 Pro Max'i geçiyor bile 🙂 Kısacası olay sadece zoom değil.

Ana Kamera 4K 12MP HDR

Eki Görüntüle 2076849

Ana Kamera HDR - 48 MP - RAW

Eki Görüntüle 2076847

4K 12MP HDR - Night Mode - Dolby Vision

4K 48 MP HDR - Night Mode - Darkened - Dolby Vision

Elinize sağlık lakin fotoğraflar çok kalitesiz görünüyorlar. Neden böyle bir durum oluştu?

S23 Ultra bazı senaryolarda iPhone 15 Pro Max'i geçiyor bile 🙂 Kısacası olay sadece zoom değil.
Bilmem belki de ayarını ben tutturamamışımdır. Zor bir sahne şu aslında. Hareketli ışık ve karanlık ortam. Ondan dolayı belki gözünüze yapay gelmiştir.

S23 Ultra bazı senaryolarda iPhone 15 Pro Max'i geçiyor bile 🙂
DXoMark'ı kısas alırsak değil, başka yerden zamanında çok araştırmaya çalıştım ancak DXoMark kadar sensör bazlı test yok başka yerde. Neye göre böyle dedik hocam, ona göre bilgileri tazeleyelim.

Bilmem belki de ayarını ben tutturamamışımdır. Zor bir sahne şu aslında. Hareketli ışık ve karanlık ortam. Ondan dolayı belki gözünüze yapay gelmiştir.

DXoMark'ı kısas alırsak değil, başka yerden zamanında çok araştırmaya çalıştım ancak DXoMark kadar sensör bazlı test yok başka yerde. Neye göre böyle dedik hocam, ona göre bilgileri tazeleyelim.

DXoMark'a bakarsak S23 Ultra'nın kamerası iPhone 14 Pro Max'tan bile daha kötü. O sitenin bir güvenilirliği kalmıyor bu bağlamda. Çünkü internetten testlere baktığımızda S23 Ultra'nın kamerasının fersah fersah iPhone 14 Pro Max'tan daha iyi olduğu görülüyor. Gerekirse bol bol video ve görsel atabilirim buraya.

Ha, ayrıca iki cihazı deneyimlemiş birisi olarak bunları söyleyebiliyorum testlerin dışında. Hatta şunu demeden geçemeyeceğim, şu an S23 Ultra kullanıyorum ve böyle karanlık sahnelerde kesinlikle iPhone 15 Pro-Max'tan daha iyi çekiyormuş görmüş oldum.

Daha şimdi fark ettim, DXOMARK'a göre iPhone 14 Pro'nun ekranı S23 Ultra'nın ekranından daha iyiymiş 😃 Gelde gülme...

Ortam çok harika ya, telefondan daha çok bu dikkatimi çekti. İnşallah o anı benim de yaşamam dileğiyle.

İnşallah hocam, evet gerçekte daha güzel oluyor. Telefon sadece kötü bir tezahürü, marka model ne olursa olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı