iPhone 15 vs iPhone 14 Plus

15'in Artıları:
İşlemci
Dinamik ada
Kamera (bana göre çok daha iyi)
+1 yıl Güncellik

14 Plus'ın artıları:
Daha büyük ekran
Daha yüksek batarya kapasitesi (ekran da büyük olduğu için yüksek kapasiteyi pek hissettirmez)
Yanlışım veya varsa düzeltebilirsiniz.

15 almak daha mantıklı sanki ya bi de son modeller arasında. Mart ayında almayı düşünüyorum umarım zam gelmez 😊

Sırf dinamik ada için devasa bir ekran ve pilden vazgeçme derim. İşlemcileri de aynı zaten. Tek fark dinamik ada, belki 1 yıl fazladan güncelleme desteği.

Sırf dinamik ada için devasa bir ekran ve pilden vazgeçme derim. İşlemcileri de aynı zaten. Tek fark dinamik ada, belki 1 yıl fazladan güncelleme desteği.
İşlemcileri aynı değil. Tek fark dinamik ada değil. Bataryada aleyhine olan farkı fazlasıyla lehine çeviriyor 15. Siz biraz daha araştırmalısınız.

İşlemcileri aynı değil. Tek fark dinamik ada değil. Bataryada aleyhine olan farkı fazlasıyla lehine çeviriyor 15. Siz biraz daha araştırmalısınız.
Haklısınız, işlemcisi farklıymış. Yine de bu iPhone 14 Plus kasıyor işlemcisi yetmiyor anlamına gelmez. iPhone 13 Pro Max de 14 Plus ile aynı işlemciyi kullanıyor. 13 Pro Max kötü bir cihaz mı yani. iPhone 15ten bile daha iyi bence.

15 in kamerası da daha iyi. Bizzat inceledik, düz 15 bile 14 serisinden daha canlı çekiyor. Kontrast ve renkler daha doğru. Fiyat farkı ne kadar güncel olarak?

15 serisinde 14 pro serisinin ana kamerası mevcut. İşlemcide de güncelleme var. 14 Plus sadece büyüklük ve pil ömrü olarak avantaj sağlar. Kendim 14 Plus kullanıyorum çok büyük geldiğinden iphone 15e geçmek istiyorum fakat 60 Hz ekrana para vermek gerçekten zoruma gidiyor.

Bu arada ilk defa Apple'ın bir telefonunu satmak istediğimde zorlandım. 14 Plus'ı telefoncuya satmak istiyorum adam almıyor. Plus serisi çok tutan bir seri değil ona göre tercihini yapmanı öneririm. Bu arada bugün zam geldi Apple ürünlerine.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı