iPhone 15 vs iPhone 14 Pro

Bütçe
50000
Şu kadar koy şunu al deyip araba muhabbetine çevirmeyeceğim olayı.
İkisi arasında kaldıysan iPhone 14 Pro.

Ama üzerine 5000 lira daha ekleyip... Şaka şaka :)

15 daha stabil olacaktır ancak genel olarak 14 Pro daha iyi. 14 Pro'nun bilinen bir kaç problemi var. 15'de bunları muhtemelen çözerler.

iPhone 15 baz model, 14 Pro ise bir amiral gemisi. Bu karşılaştırmanın galibi haliyle amiral gemisi olan model. 13 Pro ile karşılaştırsak 15 derim ama 14 Pro ile karşılaştırmak abes kaçar. 14 Pro'nun tek rakibi 15 Pro olabilir Apple tarafında.

Düz 15'in 14 Pro'dan başlıca eksikleri şunlar;
  1. Telefoto kamera yok
  2. 48 MP sensöre geçilse de 14 Pro'nun sensörleri daha iyi (düz 15 modellerinde farklı bir 48 MP sensör var geçen senenin 14 Pro sensörü değil)
  3. 120 Hz ekran yok haliyle AOD da yok
  4. Artı sayılır mı bilmem ama düz 15 alüminyum iken 14 Pro daha premium bir paslanmaz çelik gövdeye sahip
iPhone 15 oldukça kırpılmış bir 14 Pro aslında. USB-C artısı var ama o da aktarım hızı konusunda ki limitler yüzünden bir artı sayılmaz. 14 Pro alın geçin derim. Düz 15 daha çok eski serilerin düz modellerini kullananlara yönelik bir cihaz.

Sizin önerdiğiniz cihaz bu kadar oluyor işte. Daha sağlamlık testini geçemedi!
iPhone 14 Pro bir tık daha başarılı işte!
Sağlam testlerini geçemedi ve 14 Pro daha başarılı derken? 14 Pro'nun çerçeve ve kamera havuzu dışında 15 Pro'dan sağlam olması, 15 Pro'nun kendi öznelinde sağlam olduğu gerçeğini değiştirmez. Kamerada, performansta ve donanım konusunda 15 Pro'nun üstünlüğünden bahsetmeye lüzum yok sanırım.

Sağlam testlerini geçemedi ve 14 Pro daha başarılı derken? 14 Pro'nun çerçeve ve kamera havuzu dışında 15 Pro'dan sağlam olması, 15 Pro'nun kendi öznelinde sağlam olduğu gerçeğini değiştirmez. Kamerada, performansta ve donanım konusunda 15 Pro'nun üstünlüğünden bahsetmeye lüzum yok sanırım.

Ben orada diyorum ki iPhone 15 Pro modeli sağlamlık testinden kaldı.
Tabii herkes anlamak istediği gibi algılıyor, performansı ile alakalı bir şey yazdığımı hatırlamıyorum! Verdiğim bilgi de yanlış bilgi nerede onu da anlayabilmiş değilim zaten forumdan bilgisizlik akıyor. Yöneticiler ve mod arkadaşlar da bilgisiz. Yaptıkları hatayı paylaşınca hemen uzaklaştırmayı da öğrenmişler komikler gerçekten. Forumun hali ve gidişatı maalesef pek iyi değil... Yanlış bilgi olarak işaretleyen kimse videoyu da izlesin bir zahmet. Sonra da yanlış bilgi diye rapor eden şahsa ceza versinler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

iPhone 15 baz model, 14 Pro ise bir amiral gemisi. Bu karşılaştırmanın galibi haliyle amiral gemisi olan model. 13 Pro ile karşılaştırsak 15 derim ama 14 Pro ile karşılaştırmak abes kaçar. 14 Pro'nun tek rakibi 15 Pro olabilir Apple tarafında.

Düz 15'in 14 Pro'dan başlıca eksikleri şunlar;
  1. Telefoto kamera yok.
  2. 48 MP sensöre geçilse de 14 Pro'nun sensörleri daha iyi (düz 15 modellerinde farklı bir 48 MP sensör var geçen senenin 14 Pro sensörü değil)
  3. 120 Hz ekran yok haliyle AOD da yok.
  4. Artı sayılır mı bilmem ama düz 15 alüminyum iken 14 Pro daha premium bir paslanmaz çelik gövdeye sahip.
iPhone 15 oldukça kırpılmış bir 14 Pro aslında. USB-C artısı var ama o da aktarım hızı konusunda ki limitler yüzünden bir artı sayılmaz. 14 Pro alın geçin derim. Düz 15 daha çok eski serilerin düz modellerini kullananlara yönelik bir cihaz.

Kesinlikle katılıyorum, bilinçli insan belli oluyor.
Okuduğunu anlamadan yorum yapıp konu başlığına bile dikkat etmeden yorum yapanlar var.
Yorumunuza kesinlikle katılıyorum. Ve şu ana kadar gördüğüm en anlamlı yorum olmuş elinize sağlık.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı