iPhone 20W Xiaomi adaptör ile şarj edilebilir mi?

shechina

Hectopat
Daha fazla  
iPhone orijinal 20W adaptörüm yok ama Xiaomi'nin 20W adaptörüne sahibim. Onunla şarj etmem mantıklı mı?

iPhone orijinal 20W adaptörüm yok ama Xiaomi'nin 20W adaptörüne sahibim. Onunla şarj etmem mantıklı mı?

Hocam şarj edersiniz ancak bazı belli sıkıntılara yol açabilir (tabii cihaz farkında değişiklik gösterebilir). Bende 7 Plus var herhangi bir hızlı şarj takayım (Apple'ın kendi hızlı şarjı da dahil) Touch ID kafayı yiyor ve cihaz anormal davranışlar sergiliyor. Hem batarya sağlığına da olumsuz etkileri vardır.

Hocam şarj edersiniz ancak bazı belli sıkıntılara yol açabilir (tabii cihaz farkında değişiklik gösterebilir). Bende 7 Plus var herhangi bir hızlı şarj takayım (Apple'ın kendi hızlı şarjı da dahil) Touch ID kafayı yiyor ve cihaz anormal davranışlar sergiliyor. Hem batarya sağlığına da olumsuz etkileri vardır.
orijinal olanı sipariş edeceğim bugün 2-3 güne gelir sanırım o süre içerisinde kullansam bi sıkıntı olur mu diye sormuştum. ayrıca kullandığım cihaz iPhone 11

@alpermcr69 Hiçbir alakası yok. Telefonu şarja taktığın zaman "Aa bu Apple'ın değil de başka bir firmanın 20W şarj aletiymiş." demiyor. Sallama bilgilerle doldurmayın şu forumu.

@shechina Zaten elindeki başlık 20w veriyorsa, sırf Apple'ın diye 20w şarj aleti almana ne gerek var? Apple markalı olmayan 20w veya benzeri başlıklarla da telefonunu şarj edebilirsin.

Orijinal kullanmanızı tavsiye ederim.

Orijinal olanı sipariş edeceğim bugün 2-3 güne gelir sanırım o süre içerisinde kullansam bir sıkıntı olur mu diye sormuştum. Ayrıca kullandığım cihaz iPhone 11

Birkaç günden bir şey olmaz.

@shechina Zaten elindeki başlık 20W veriyorsa, sırf Apple'ın diye 20W şarj aleti almana ne gerek var? Apple markalı olmayan 20W veya benzeri başlıklarla da telefonunu şarj edebilirsin.

Herkes bu kafayla baksaydı sadece tek bir tane şarj makinesi olurdu, şöyle düz mantıklarla doldurmayın forumu.

@alpermcr69 hiçbir alakası yok. Telefonu şarja taktığın zaman "AA bu Apple'ın değil de başka bir firmanın 20W şarj aletiymiş." demiyor. Sallama bilgilerle doldurmayın şu forumu.

@shechina zaten elindeki başlık 20W veriyorsa, sırf Apple'ın diye 20W şarj aleti almana ne gerek var? Apple markalı olmayan 20W veya benzeri başlıklarla da telefonunu şarj edebilirsin.

Hocam ben bizzat yaşadığım durumu aktardım parantez içinde de demişim zaten cihazdan cihaza değişir diye arkadaş başta telefon belirtmediği için destekli mi değil mi bilemedim için destekli olmayan üzerinden yorum yaptım.

Her 20w aynı değildir önemli olan amper ve voltaj değerleridir fakat apple orjinal kablo veya mfi onaylı kablonun önemi burda ortaya çıkıyor. Bu kablolar voltaj ve amper değerlerini apple standartlarına göre ayarlıyor. Ben ankerin 65w şarj aletini kullanıyorum iphone umda ama orjinal kablo ile olduğu için 65w kesinlikle kullanmıyor. Sonuç olarak dandiri çin malı ne olduğu belirsiz bir adaptör kullanmadığınız sürece orjinal kablo ile kullanırsanız telefonunuza hiçbir zarar gelmeyecektir.

Geri
Yukarı