iPhone 14 Pro Max'i 20W yerine 12 W adaptör ile şarj etmek zarar verir mi?

baystark17

Hectopat
Selam mümkün olduğu kadar hızlı şarj yerine aşağıdaki resimdeki 12 W adaptör ile şarj ediyorum bataryanın daha az aşınması için bu cihazıma zarar verir mi? ( linç edici yorumlar yazmayın :) )

Dosya Ekleri

• images.jpg
    images.jpg
    2 KB · Görüntüleme: 59
Hayır vermez, daha yüksek bir adaptör ile de şarj etseniz yine zarar vermez. Kaldı ki genellikle yavaş edilen şarjlarda batarya performansı da görece daha uzun gider. Adaptörler birkaç farklı düşük değeri sağlayabilir telefonun içerisindeki şarj entegresi bunu kontrol eder. Telefonlara daha çok noname adaptörler ve araç şarj aletleri zarar verir. Bunun sebebi de otomobillerde çok daha yüksek ve değişken akım değerinin olmasıdır, burada artık telefonun tölere edemeyeceği değerler ortaya çıkar.

Hayır zarar vermez. Bence batarya işini bu kadar kafanıza takmayın. Her şeyi kafaya takmak ruh sağlığınız için iyi bir şey değil. Zamanı gelince değiştirirsiniz bataryayı olur biter. Yaklaşık 6 aydır 120W destekli Xiaomi 12T kullanıyorum ve hala ilk günkü gibi şarjı iyi gidiyor. Bunun onda biri kadar bir güç hiçbir şey yapmaz bataryaya.

Hayır zarar vermez. Bence batarya işini bu kadar kafanıza takmayın. Her şeyi kafaya takmak ruh sağlığınız için iyi bir şey değil. Zamanı gelince değiştirirsiniz bataryayı olur biter. Yaklaşık 6 aydır 120W destekli Xiaomi 12T kullanıyorum ve hala ilk günkü gibi şarjı iyi gidiyor. Bunun onda biri kadar bir güç hiçbir şey yapmaz bataryaya.
Sizde haklısınız ama Türkiye'de alınan bir ürün birdaha kolay kolay alınmıyor malesef tavsiyeleriniz için teşekkür ederim hepinize

Yeni konular

Geri
Yukarı