iPhone 4s 8.4.1 Takılma Sorunu

Jhao

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, yaklaşık 1.5 yıldır iPhone 4s kullanıyorum, 8GB'lık versiyonu elimde ve genel olarak 600 MB kadarını boş bırakıyorum rahatlasın diye fakat son zamanlarda telefonumda takılmalar oluşmaya başladı ve geri bildirimler bana gösteriyor ki telefonumu 9.1'e güncellememem gerek. Eğer güncellersem performans kötüye etkilenecek gibi geliyor, bunun yanında sizce bu takılmalardan kurtulmak için telefonu sıfırlayıp öyle mi kullanmaya başlamalıyım ve sıfırlarsam rehberimi icloud'dan geri alabilir miyim?

Alternatif bir çözüm olarak tek tek uğraşıp bütün uygulamaları silip (database ve verileri kalacak şekilde ki şu an saçma geldi) tekrar mı yüklemeliyim, yoksa bir çılgınlık yapıp iOS 9.1'e mi güncellemeliyim?

Not: Steve Jobs varken böyle değildi be.

Telefonu yedekleyin ve sonra sıfırlayın. 9.1'e geçmenizi tavsiye etmiyorum.

JB kullanmıyor iseniz tüm içerikleri sil ve sıfırla seçeneği ile sıfırlayın. Yalnız sıfırlama dan önce Tongbu uygulaması ile resimlerinizi, videolarını yedekleyin. İCloud ile rehberinizin yedeğini tutun. Telefonu sıfırladık dan sonra yeni bir İPhone olarak tanıtın ve geri yükleme yapmayın. İşlemleriniz bittiğin de sadace İCloud dan rehberinizi, Tongbu uygulaması ile resim ve videolarınızı geri yükleyin. Bu şekilde takılmalar ve sorunlarınız çözülecektir.

Jb kullandığınızı var sayarsak eğer, Cydia Impactor kurun ve yukarı da dediğim gibi yedekleme yapın, Impactor ile JB kaldırdığı için telefonunuz da sıfırlanıyor, aynı şekilde daha sonra tekrar jb yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı