İphone 5 Açılmıyor Apple logosu yanıp sönüyor

derdem

Kilopat
Daha fazla  
İphone 5 şarjı bittikten sonra şarja taktım. Fakat şarj ekranı geldiğinde saatlerce beklememe rağmen batarya hiç dolmuyor görünüyor. Açmaya çalıştığım zamanda Apple logosu geliyor 3-4 sn sonra gidiyor. Power + Menüyü de denedim hiçbir tepki alamıyorum. Telefoncuya götürdüğümde ise anakarttan kaynaklı dediler sorun 250-450 tl arası masraf olur dediler. Güvenmediğim için kabul etmedim. Bu sorun ile ilgili bir bilgisi olan var ise yardımcı olabilir mi lütfen teşekkürler

hocam edirnedeyim apple store yok ve garantisi de geçti maalesef. burda ki sözde saygın tamircilerden birine götürdüğümde ise yukarıda belirttiğim şeyi söyledi

kardeşim aynı durum bende oldu çok arastırdım tek çözüm itunes baglayıp Sıfırlamak bagladın zman bilgilar N/a yazar yani

Telefon tamamen kapalıyken orta tuşa basılı tut. O sırada da iPhone'un şarj kablosunu tak ve elini iTunes logosu gelince tuştan çek. Unutma bilgisayara bağlı olacak kablo. Sonra da iTunes'dan sıfırla.

hocam teşekkürler cevaplar için . fakat pc ye bağladığım zaman görmüyor telefonu. bende restore atmayı denedim .

var mı başka yardımcı olabilecek ?

Edirne'de isen İstanbul'a gitme olanakların vardır. En kısa sürede arabaya atlayıp telefonu Apple Store'a götürmenizi öneririm. Tabi ki önceden internet sitesinden randevu almak lazım.

Sahte şarj aleti kullandıysanız cihazın anakartına zarar vermiş olabilirsiniz. Ancak Apple logosu geldiği için cihazı dfu moda alma şansın olabilir. Dfu moda almayı bilmiyosanız youtube da bununla ilgili detaylı videolar var. Birde işlem sırasında cihaz pc ye bağlı olmalıdır aksi taktirde tüm işlemleri eksiksiz yapsanız bile cihaz dfu moda geçmeyecektir. Pc de itunes da açık olmalıdır eğer dfu moda almayı başarırsanız itunes a uyarı gelicektir kurtarma modunda cihaz bulundu diye. Ordan cihazı sıfırlayabilirsinİz.

teşekkürler hocam deneyeceğim

dediklerinizi yaptım restore sırasında 21 hatasını verdi ve donanımsalmış bu hata. servise götürdüm cevap bekliyorum arkadaşlar.

teşekkürler hocam deneyeceğim

dediklerinizi yaptım restore sırasında 21 hatasını verdi ve donanımsalmış bu hata. servise götürdüm cevap bekliyorum arkadaşlar.
Servis son seçenek olmalıydı bence 21 hatasının çözümleri mevcut. Windows kaynaklı sorun olabilir hosts dosyasını düzenleyerek sorunu aşan kullanıcılar mevcut. Ayrıca ireb kullanarakta sorunu aşanlar da var. Farklı bilgisayarda deneyerek sıfırlama işlemini tamamlayanlar var. Ancak yinede servis kesin çözüm olacaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı