iPhone 5 sessize alma düğmesini devre dışı bırakma

Efe10

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Salihli/Manisa
Daha fazla  
Telefonumun sessize alma tuşu bozuk, çok hassas. Çok hafif değince bile direkt sessize alıyor, tekrardan sesliye alıyor. Ben de bazen yanlışlıkla o tuşa değiyorum ve sessize alınıyor, geri sesli oluyor tekrardan sessiz oluyor. Bir de her sesliye alındığında titriyor. Bu durum benim canımı sıkıyor. Ben zaten hayatım boyunca hiç o düğmeyi kullanmadım, sessize almak için hep AssistiveTouch'ı kullandım. Bu düğmeye hiçbir şekilde ihtiyacım yok. Düğmeyi devre dışı bırakmanın bir yolu var mı?

Dostum ayarlar aracılığıyla bir yolu varmıdır bilmem ama gerçekten yararlı bir yol. Dediğin kadar rahatsız ediciyse başka bir donanıma zarar vermeden çek çıkar :D , ki yerinde olsam bunu yapmazdım beni o kadar rahatsız etmezdi yani.

Hocam aynı olayı 6S Plus modelinde yaşıyorum dünyanın en rahatsız edici olayı olduğuna yemin edebilirim video izlerken aniden kesilip 1 dk boyunca düzeltmekle uğraşıyorsunuz.
Valla kusura bakmayın hiç duymamışım. Siz diyince daha çok oturdu kafama. Benimde dokunmatik bozuk altta. Genelde buton koyulan yerde, Orayı çift dokun, kıstırma gibi şeylerle kullanıyorum ancak. Oda ne kadar zor tahmin edin yani oyunlarda* falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı