iPhone 5S Depolama alanı sıkıntısı

iPhoneda en iyi depolama seçince zaten telefondan silinip internete yükleniyor. Gerek yok ki telefondan tekrar silmeye. O sizin kullanımınıza göre silip tekrar yüklüyor zaten. Ayrıca fotoğrafları telefondan silerseniz senkronizasyon yaparsa telefon onlar iCloud hesabınızdan da silinir. Senkronizasyon açıksa tabii.
Geçen sefer en iyi depolamayı önerdiğiniz zaman o seçeneği arayıp bulmuştum onu seçtikten sonra da herhangi bir değişiklik olmadı kullanım kısmında eskisi gibi yine Saklama Alanı= Kullanılan:11.9 Gb Kullanılabilir:98.5 Mb Icloud= Toplam Saklama Alanı: 50.0 Gb Kullanılabilir: 44.8 Gb yazıyor. Yine aynı yani

Yeniden başlatmayı denedin mi telefonu? Ben seçince o seçeneği sistemden fotoğraflar silinip iCloud hesabında saklanıyordu. Böylece 1 GB alan kazanıyordum.

İşaretledikten sonra şarja takıp Wİ-Fİ ağına bağlayıp yüklemesini bekledin mi?
Evet bekliyorum ama yeterli alan yok uyarısı veriyor. Bugün bi konsere gittim video çekmem gerekiyordu bende telefonumda yer olmadığı için daha önce çektiğim videoları sildim o şekilde video çektim ve tekrar hafıza doldu tabi ki. Benim böyle video yada resim çekebilmem için illaki telefonun hafızasından bir şeyler mi silmem gerekiyor silmem gerekiyorsa icloud tam olarak ne işe yarıyor

iCloud ya sende erişime kapalı ya da cihazda bir sorun var çünkü gerekli ayarları yapınca işe yarıyor gerçekten. Ayarlar ben de böyle ve 500 MB fotoğraf ve video arşivimi taşıyıp sadece ön izlemelerini bırakıyor ki buda bana tamamıyla yetiyor.

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    52 KB · Görüntüleme: 350
iCloud ya sende erişime kapalı ya da cihazda bir sorun var çünkü gerekli ayarları yapınca işe yarıyor gerçekten. Ayarlar ben de böyle ve 500 MB fotoğraf ve video arşivimi taşıyıp sadece ön izlemelerini bırakıyor ki buda bana tamamıyla yetiyor.
telefonda jailbreak var ve ios 8.3 kurulu son sürüme geçip jailbreaki kalırırsam bi değişim olur mu acaba

Keşke JB'li olmasaydı cihazın. iOS 9'a geçmeni tavsiye etmiyorum çünkü stabilitesi yok ama illa fotoğraflar önemliyse dene derim. Ve ya hesabını farklı bir cihazda da deneyebilirsin. Yedekleme yaparsa temiz bir iOS 9 kurulumu yaparsın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı