iPhone 5s ekran değişimi

bruton218

Decapat
iPhone 5S telefonda iç ekranda bir çatlak meydana geldi. Haliyle değişmesi gerekiyor. Daha önce bir çok yerde gördüğüm ve duyduğum ekran değişimi sırasında touch ID yerleştirmesi ile uğraşılmaması ve ekran değişiminden sonra touch ID'nin devre dışı kaldığı yönünde. Servis dışında ekranı değiştirirken touch ID'ye zarar vermemek mümkün mü? Ben touch ID aktif kalsın istiyorum. Servis onarım fiyatı telefonun ederinden çok daha fazla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran değişiminde Touch ID' ye bir zarar gelmiyor. Bildiğim kadarıyla orta tuş, anakart ile eşlenmiş olarak çalışıyor. Ekranla alakalı bir durum değil.

Ekran değişiminde Touch ID' ye bir zarar gelmiyor. Bildiğim kadarıyla orta tuş, anakart ile eşlenmiş olarak çalışıyor. Ekranla alakalı bir durum değil.

Çok fazla kişide bu sorun olduğundan haberdar oldum, sorduğum bir tamirci kendisinin yapamayacağını yaparım diyenlerin de yapamadığını değişimden sonra touch id'nin çalışmayacağını söyledi. Tuşun arkasında olan kısmı taşımaları mı yerleştirmeleri mi ne gerekiyormuş, amatörler için baya bir ince işçilik sanırım bu olay.. Neyse işte aklımı bulandırdılar iyice birine güvenip yaptırmam gerekecek artık..

Size şöyle söyleyeyim ben 5s kullanırken batarya değiştirmek için ekranı gövdeden ayırmıştım. Dolasıyısla orta tuşu da yerinden çıkarttım. Daha sonra çıkarttığım gibi geri taktığımda sorunsuz çalışmıştı. Yani tuş yerine doğru takıldığı sürece sorun teşkil etmez. Gayet kolay bir işlem. Bunuda yapamayacak değillerdir.

Size şöyle söyleyeyim ben 5s kullanırken batarya değiştirmek için ekranı gövdeden ayırmıştım. Dolasıyısla orta tuşu da yerinden çıkarttım. Daha sonra çıkarttığım gibi geri taktığımda sorunsuz çalışmıştı. Yani tuş yerine doğru takıldığı sürece sorun teşkil etmez. Gayet kolay bir işlem. Bunuda yapamayacak değillerdir.

Şimdi videoları izliyorum, muhtemelen ben değiştireceğim çok da zor görünmüyor iç parçaları çok fazla veya karmaşık değil gibi. Samsung telefonlarımda açıp yapma şansım olmuştu ama iPhone'a daha önce dokunmadığım için bilemedim sadece. Teşekkürler, yorumunuz ve bilgilendirmeniz için.

Evet daha önce yapmışsınız. Dikkatli bir şekilde izleyip takip ederseniz, yavaş ve sakince adımları uygularsanız sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Fakat yapmadan önce ekran değişiminden sonra Touch ID' nin çalışacağını garanti eden bir telefoncu bulabilirsiniz. Dediğim gibi telefoncuyum diyen bir insan için 20 dakikalık bir iş aslında. Yakın zamanda sattığım 6s' in ekranını değiştirmiştim. Adam gözümün önünde 15 dakika içinde ekranı değiştirip, telefonu toplayıp verdi. Touch ID ile ilgili de hiçbir sorum yaşamamıştım.

15 dakika sürüyor dediğiniz gibi, daha önce benim telefonun da serviste değişmişti. Kendim götürdüm bana hemen teslim edeceklerini söylediler. Ben daha beklemeye geçerken ekranı değiştirip telefonu geri verdi teknisyen. Umarım birisini bulabilirim, bakacağım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı