iPhone 5S ile çekilen videoda odak değişir mi?

bobleeswagger

Decapat
Ben geçtiğimiz günlerde iPhone 5S ile bir video çektim ve sabit koyduğum telefonda odak noktasını yanlış yere almışım ve çektiğim video tamamen bozuldu. Telefonu sabit koyduğum için acaba odak noktası değişebilir mi diye bilginizi almak istemiştim. Yüzüm neredeyse hiç görünmüyor tamamen bulanık gözüküyor ancak ben videoda yüzümün görünmesini izliyorum. Bunun için herhangi bir program kullanabilir miyim? Bu konuda görüşlerinizi merakla bekliyorum iyi geceler dilerim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
RAW şekilde çekilen fotoğraflarda ayarları sonradan yapabiliyorsunuz ama aynı durum videoda var mı ya da 5S bunu destekler mi hiç sanmıyorum.

Yok 5S bunu desteklemez zaten benim demek istediğim bu videoyu bilgisayara attım zaten. Bilgisayarda düzenleyebileceğim programlar var mıdır bunu merak ediyordum.
Bence bu şekilde çekilen bir videoya hiçbir program fayda etmez. Videoyu düzenleseniz bile bulanık olan bir yüz nekadar net bir hale gelebilir ki?

Evet biliyorum sorduğum olay bayağı zor ama sadece olabilir mi diye merak etmiştim. Bu konu hakkında çok bilgim yok ama photoshop programlarıyla falan o görüntü netleşebilir mi diye merak etmiştim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı